Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Ďakovačky, nástenka snov v dôchodku a pomoc iným

ĎakujemMedzi správami, ktoré prišli na podnet newslettra, kde som písala o "ďakovačkách" bol jeden rozsiahlejší a s láskavým dovolením autorky z neho časť prinášam aj vám. Je veľmi inšpiratívny a motivujúci. Na úvod uvádzam túto časť newslettra a následne si môžete prečítať email od čitateľky Helenky.


Newsletter o "ďakovačkách"

Dnes som sa rozprávala s mojou vyše sedemdesiat ročnou matkou, ktorá mi okrem iného povedala:
Našla som v jednom časopise taký text, kde sú ďakovačky. Vystrihla som si to a občas si to prečítam. Každý deň aspoň raz. Je to tak pekne napísané. Napríklad: Ďakujem za všetky rozhovory s priateľmi, ktoré ma obohatili. Ďakujem za slnko, ktoré ma zohrialo po studenom dni. Ďakujem za úsmevy a objatia mojich detí...

A tak som si spomenula na všetkých ľudí, ktorí ešte nemajú 70 rokov. Lebo nemusíme čakať do dôchodku, kedy z nudy natrafíme na skvelý článok a budeme mať čas zamyslieť sa nad obsahom. Môžeme už dnes začať písať vlastné „Ďakovačky“ a či už ich adresujete Bohu, alebo svojmu Vyššiemu Ja, na tom vlastne nezáleží. Dôležitý je Váš úprimný pocit vďaky za to, čo si napíšete, za to, čo v srdci nosíte.

Je dôležité uvedomovať si, čo máme a nebrať veci za samozrejmé. Aj o tom píšem v novom článku, ktorý je už odpoveďou na jednu z otázok, ktoré mi čitatelia poslali: Prečo ľudia nevedia byť šťastní keď majú všetko? (otvorí sa v novom okne)

 

Email od čiateľky Helenky:

Milá pani Monika,
som dôchodkyňa...sú ľudia, ktorí ani netušia, aké je dôležité ďakovať. Ja som začala robiť ďakovačky v januári minulého roka: každé ráno po 28 dní som napísala 10 alebo aj viac viet za čo ďakujem. Človek si vtedy lepšie uvedomí za čo môže ďakovať, niekedy tie samozrejmé veci ani nepočítame... Napríklad, že som mohla chodiť do školy, že ma šatili, živili rodičia. Veľa-veľa som prišla na čo a začo a prečo som vďačná, hoci aj za vzduch, ktorý dýcham, za vlak zdarma, za to, že si ma deti všímajú a volajú a píšu, keďže sú ďaleko... Cítim sa šťastná... Idem do obchodu a každý krok si poviem ďakujem, alebo láska... Je to krásne a som vľúdnejšia... Dokonca si myslím, že som odpustila aj matke, pretože už necítim tú bodavú horkosť v hrudi. a včera som ju bola aj osobne pozrieť a dávala som jej pozeraním do očí lásku ako ste písali - tých 50% odo mňa, pretože je zatrpknutá, bez lásky... ale je to moja mama a dala mi život.

Uvedomujem si, ako sa môj život od 4.12.2014 čo som prežila anjelov na besede na vlastnej koži, zmenil.
A ešte som zabudla, v januári minulého roka som si urobila do zošita aj motivačnú nástenku, čo som chcela dosiahnuť a aj sa mi to splnilo. Akurát tiket som nepodala, ešte som to nerobila a stále mám pocit, že si nezaslúžim... Ale mám tam šek na 3000 euro, lebo som chcela vyhrať, no a predstavte si, mama dostala za pozemky dosť peňazí a dala všetkým po 1000, teda deťom a vnúčatám a pravnúčatám po stovke. Ja som aj tak chcela dať z výhry synovi a dcére po tisícke, takže aj to sa mi splnilo. Okrem toho, keď som prišla za synom, hneď mi dal päť tisíc českých korún a na Vianoce mi poslal 300 euro. Takže peniažky prišli, čo som nerátala...Vesmír to vie zariadiť...

Rada pomáham iným, no ak aj nemôžem pomáhať finančne, tak pomáham tým, že dávam na  dakujeme.sk uháčkovanú hračku do dražby, výnos ide na choré deti. Alebo s dcérkou posielame naše hand-made výrobky na onkológiu, kde sa dražia. Dcéra im posiela náramky s menami a mne poradila, aby som už jej detičkám toľko neháčkovala, že majú dosť, nech radšej takto pomáham. Dokonca aj vnučka dáva do dražby aukcií maľované tričko, ktoré sama namaľovala. Ona veľmi pekne maľuje. Takže sa dá všelijako pomáhať.
Ďakujem veľmi pekne a prajem Pekný deň,
Hela Š.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM