Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Balans články v roku 2021

BalansNájdete tu jednotlivé články publikované v magazíne Balans v roku 2021

Februárový článok mal pôvodne názov: Nechajme dokonalosť na Boha. Nakoniec sa zmenil nadpis, ale obsah snáď priniesol presne ten odkaz, ktorý som v pôvodnom nadpise chcela stručne odovzdať.
Je pochopiteľné, ak chceme byť dokonalí v tom, čo robíme. Dokonalosť človeka sa podobá orgazmu. Sakrálne milovanie, resp. tantrické umenie vedie k extáze, k vyvrcholeniu, kedy dokážeme precítiť jednotu s Bohom. A keďže sme na to ako ľudstvo zabudli, podvedome sa chceme priblížiť k tomuto zážitku. A ako to súvisí s dokonalosťou?

Čítať ďalej...

 

Kliknutím na názov článku sa otvorí PDF dokument  v novom okne:

 

Rok 2021 Nadpis článku Úvodný text
Január
Vzťah ako dar z nebies Keď žena smúti kvôli stratenej láske, alebo zrade partnera, často cíti, že ju okolie nechápe. Vtedy sa aj všetky duchovné rady zdajú ako prázdne slová, lebo bolesť je nekonečná. Raz som počula jednu múdru ženu povedať svojej kamarátke: „Ak chceš partnera, priprav sa na bolesť.“ Môžeme o tom polemizovať, ale dnes chcem hovoriť o koncoch vo vzťahoch. Čo vtedy radia anjeli?
Február Dokonalosť v nedokonalosti Je pochopiteľné, ak chceme byť dokonalí v tom, čo robíme. Dokonalosť človeka sa podobá orgazmu. Sakrálne milovanie, resp. tantrické umenie vedie k extáze, k vyvrcholeniu, kedy dokážeme precítiť jednotu s Bohom. A keďže sme na to ako ľudstvo zabudli, podvedome sa chceme priblížiť k tomuto zážitku. A ako to súvisí s dokonalosťou?
Marec Aj vy sa už cítite unavení? Žijúc v čistej láske ma už máločo dokáže vyviesť z rovnováhy. No priznávam, prednedávnom na mňa sadol smútok a cítila som potrebu potriasť niektorými svetelnými pracovníkmi. A tak sa zrodil tento článok. Ako ste na tom vy? Cítite sa aj vy unavení vplyvom vlaňajšieho roka a aktuálnych udalostí?
Apríl Cesta, ktorou chcem kráčať Ako je to s osudom? Naozaj ho mám dopredu napísaný a tento stav, ktorý zažívam, je tiež plán mojej duše, alebo mám slobodnú vôľu a môžem si zvoliť cestu, ktorou chcem kráčať ja? Podobné otázky trápia nejedného človeka a tak som sa rozhodla spýtať sa toho najpovolanejšieho, čo nato hovorí On.
Máj Keď sa príliš angažujeme Aký je rozdiel medzi láskyplnou ochotou a dovolením zneužívať našu dobrosrdečnosť? Kedy je z našej strany pomoc nezištná a kedy ide o nevedomú potrebu pohladiť ego či staré zranenie duše z absencie lásky? Pozrime sa spolu na prípady, kedy si nastaviť hranice a nenechať sa využívať, kedy pomáhať a kedy dovoliť tomu druhému riešiť svoju karmu bez nás.
Jún O nevyžiadanej terapii Postupom času sa čoraz viac ľudí učí terapeutickým technikám, čo je skvelé, lebo ak by v každej rodine bol aspoň jeden liečiteľ, nemuseli by sme toľko chodiť k lekárom. No zároveň s tým rastie aj fenomén premúdrelosti, alebo prílišnej Bochoty pomôcť – z čistej lásky k blížnemu.
Júl Anjel múdrosti Ako prvé by mali ľudia pri kontakte s anjelmi pochopiť, že ich so svojimi prosbami neotravujeme. S banalitami sa neobraciame na anjelov – bohužiaľ, toto je rozšírený názor, s ktorým sa stretávam často. Je mi to ľúto,
keďže vnímam nespočítateľne veľa „nezamestnaných“ anjelov čakajúcich na naše modlitby. Ako ich prosiť tak, aby sa naše túžby zhmotnili čo najskôr?
August Keď nepočúvame anjelov, vyhráva ego Tak dávno nasledujem hlas anjelov, že si už dnes neviem ani predstaviť, kto by mohol žiť tak, že ich počuje a predsa nekoná podľa ich odporúčaní. Stretla som však osobu, ktorá sa k tomu priznala a keďže som bola v takom šoku, že to vôbec môže existovať, rozhodla som sa vám o tom napísať. Čo ak s tým nie je sama? Pozrime sa na následky ignorácie anjelského šepotu.
September Kde je pravda Žijeme turbulentné obdobie. Čas sa už dávno zrýchlil, posledný rok sa viac zhustil a čoskoro nás čaká viditeľný rozpad toho, ako sme ho vnímali doteraz. Dejú sa udalosti, na ktoré možno nie sme pripravení, lebo naša zaznamenaná história nám nedokáže ukázať cestu riešenia. Prichádza čas, kedy jediná prijateľná cesta pre pokoj duše bude pravda. Ale kde ju nájsť?
Október Keď nás opustí domáci miláčik Blíži sa Sviatok všetkých svätých a naše srdcia sa naplnia spomienkou na spoločné chvíle s tými, ktorí nás tu nechali. No niektorí ľudia nosia v sebe aj bolestivú spomienku na svojich zvieracích miláčikov, ktorí už prešli dúhovým mostom na druhú stranu. Často mi títo ľudia píšu a prosia o pomoc. Dnes sa anjeli prihovoria práve im...
November Cesta k Svetlu Žijeme v časoch, keď sme zahltení duchovnými radami, funkčnými technikami, postupmi a spôsobmi, ako sa na svojej spirituálnej ceste dostať ďalej. Brány tohto poznania sa otvoria tomu, kto hľadá. No keď tie dvere otvoríme, zrazu sa môžeme cítiť až bezradne, toľko zaručených receptov dostaneme. Ktorý z nich si vybrať? Ktorou cestou ísť, aby nás doviedla k duchovnému poznaniu čo najskôr?
December Čo nám dal rok 2021 Ak chcem vyjadriť jedným slovom, čo sme získali v roku 2021, tak by to bolo slovo MOŽNOSTI. Po šokujúcom roku 2020 sa tento uplynulý niesol na vlnách zmien a na každom z nás bolo, či tieto príležitosti využijeme. Ukážme si ich a poučme sa z nich, aby sme mohli vykročiť do ďalšieho, dôležitého roku 2022.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM