Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Prečo ľudia nevedia byť šťastní, keď majú všetko?

ŠťastieVäčšinou, ak povieme, že niekto má všetko, rozumieme pod tým nielen majetkové zabezpečenie, ale veľkú, milujúcu rodinu, skvelú prácu a zdravie.

Život je naozaj harmonický až vtedy, ak máme v súlade zdravie, vzťahy aj finančné zabezpečenie.

Ak niekto z čitateľov takto vníma svoj vlastný život, potom si dovolím tvrdiť – zo skúseností viacročných terapeutických sedení, - že si v niektorej oblasti sám nepriznáva disharmóniu. Možno sú vzťahy len naoko v poriadku, no vo vnútri pracuje žiarlivosť, nevypovedané slová, či iné nespracované spomienky, zranenia. Samozrejme, pripúšťam, môže to súvisieť aj s peniazmi, či občasnými chorobami, ktoré v človeku vyvolávajú zbytočné strachy typu „čo ak budem mať rakovinu aj ja“ a podobne.

Ak je predsa všetko navonok harmonické, stále je tu jedna oblasť, ktorá nám nedovolí prežívať dokonalé šťastie.
Ale najprv sa pozrime na situáciu, v ktorej sme ako pozorovatelia a myslíme si, že náš kolega, sused, či známy má všetko a predsa nie je šťastný. V takomto prípade s veľkou pravdepodobnosťou vidíme len vonkajšiu „fasádu“, obraz, ktorý vysiela dotyčná osoba. Súdime len podľa obalu, no nevieme, čo prežíva, ako sa deň čo deň cíti vo svojej koži. Môže mať nespracované traumy, alebo narušené vzťahy, o ktorých ani nemáme tušenie. Preto je lepšie nesúdiť a nehodnotiť iných a už vôbec s s nimi neporovnávať.

Každý človek sa narodil do svojho života s určitým cieľom: potrebuje niečo doladiť, napraviť, vyriešiť, vybalancovať, vrátiť, či zobrať späť. Konečný cieľ duše je rovnovážny stav. Byť v harmónii sám so sebou aj so svetom.

Veľa vecí nechápeme, lebo zažívame dôsledky nášho chovania  v minulých životov, ktoré zatiaľ nevnímame. K pochopeniu je potrebné ísť hlbšie, do úrovne duše. A k tomu sa púhym rozmýšľaním nedopracujeme.

Povedzme si ale, že práve vy ste tá osoba, ktorá naozaj a úprimne má všetko. Milujúceho partnera, zdravú rodinu, skvelé dovolenky, dostatočné finančné zabezpečenie, prácu, ktorá vás baví a celkovo váš život je pestrý, dobrodružný. No predsa je vo vás niečo, kvôli čomu sa neviete preciťovať dokonalé šťastie.

Dôvodom môžu byť dve veci:

  • 1. Porovnávate sa s inými a máte presvedčenie, že váš život nie je taký úžasný, ako vašej kolegyne, či hlavnej hrdinky nejakého filmu. Proste neviete, že máte dokonalý život a preto si ho neviete ani užívať. Možno stačí sa na seba pozrieť z iného uhľa pohľadu a zistíte, že k šťastiu netreba viac. Že tento život, ktorý práve žijete, je najlepší, aký môžete mať. Predstavte si, že by ste stratili svoje nohy, zrak, partnera, či prácu. Predstavte si, že to, čo teraz beriete ako samozrejmosť, by ste od zajtra nemali. Vlastne nechcem, aby ste si predstavovali choroby vašich detí, ani vlastné iné problémy. Chcem len, aby ste si pripustili, že to, čo máte, je požehnanie. Ak naozaj máte všetko, tak prežívajte svoj život vo vďačnosti, každý deň ďakujte Bohu a anjelom, že vám je dovolené vedome prežívať takúto hojnosť všetkého. S hlbokou vďakou príde aj pocit šťastia.
  • 2. Ak máte pocit, že naozaj máte všetko, máte vyriešené všetky zranenia z minulosti, žijete v hojnosti všetkého a preciťujete vďaku, no predsa necítite šťastie, potom je tu ešte jedna vec, ktorá vám môže chýbať.
    Vyšší zmysel bytia. Hľadáte svoje poslanie a necítite sa byť naplnená/ý. V tomto prípade odporúčam viac meditovať, relaxovať, a prihovárať sa anjelom. Odpoveď príde.

Zatiaľ odporúčam vyhľadať slabších (opustené deti, chorí či opustení starí ľudia, bezdomovci a sociálne slabšie rodiny) a zistite, ako im viete pomôcť. Niekedy stačí, ak im darujete svoj čas a pozornosť. Úsmev a objatie. Lebo toto sú nástroje Boha, ktorými lieči. Láskou...

Ak čo i len raz nezištne pomôžete tam, kde to ani nečakajú, ak čo i len raz zažijete energiu vďaky, či radosť v očiach obdarovaných cudzích ľudí, alebo uvidíte ich tiché slzy dojatia, pocit šťastia vás zaplaví a už nikdy nebudete ako predtým.

Šťastie je možné získať: darujte lásku, a tá sa vám viacnásobne vráti.
Šťastie je voľba. Rozhodnite sa práve teraz, že budete mať šťastný život. A povedzte si každý deň viackrát:
Som šťastná! Som šťastný!

S láskou
Monika

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM