Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Rozhovor o bizise a iných aktivitách - Onavie.sk - december 2017

Monika JakubeczovaJe mi cťou odpovedať na príjemné a podnetné otázky Janky Túry, ktorá so mnou robila rozhovor pre Onavie.sk - lifestyle magazín o tebe a o mne

Monika Jakubeczová: Netreba mať drahú kanceláriu v hlavnom meste, aby ste mali medzinárodný biznis. Stačí mať dobrý nápad a ísť si za svojim snom

V živote stretávame množstvo ľudí. S niektorými sa pozdravíme, s inými pobudneme istý čas, s druhými celý život. Niektoré stretnutia možno nazvať tak trochu osudovými. Ide o kontakt s ľuďmi, s ktorými netrávime čas intenzívne, no napriek tomu sa naše životné cesty v rôznych intervaloch pravidelne stretnú. Jedným takým človekom v mojom živote je Monika Jakubeczová.


Čítala som názory ľudí, ktorí u Teba absolvovali terapiu. Zaujal ma výrok, citujem: "Monika je pre väčšinu z nás majákom stratených duší na zemi." Silné slová. Uvedomuješ si, ako veľmi pomáhaš ľuďom? A zároveň aká zodpovednosť je na tvojich pleciach?


Nikdy som sa na seba nepozerala z tohto pohľadu. Myslím si, že každý je zodpovedný sám za seba. Nikdy som ľuďom neradila, dokonca, aj keď si vyžiadali konkrétnu radu. Vždy som odpovedala, že ja by som v danej situácii konala tak a tak. Každý človek je jedinečný, jeho život je osobitý a nemyslím si, že by ktokoľvek iný vedel lepšie ako sa zachovať a čo robiť v situácii, v ktorej sa daný človek ocitol. A tak aj moje knihy a osobné stretnutia, semináre a workshopy sú vždy naplnené vlastnými skúsenosťami. Rozprávam príbehy. Väčšinou svoje, prípadne skúsenosti z terapií, ktoré robím, čo sú vlastne reálne príbehy iných ľudí. A potom si z nich každý poslucháč môže sám vybrať esenciu múdrosti. Niekto sa učí na vlastných chybách a niekomu postačí vnímať zážitky druhých ľudí.
A ešte k pomoci ľuďom... Sú ľudia, ktorí ako ja, vedia, že ich poslaním je priama pomoc iným. No každý jeden z nás vie pomáhať. Niekedy láskavý úsmev, dobré slovo, či pomoc pri prechode cez rušnú ulicu môže človeka zachrániť. Nikdy nevieme, ako hlboko je ten druhý človek ponorený vo svojom smútku a náš úprimný prejav mu môže vliať nádej, ktorá ho prenesie do ďalšieho dňa. Takéto drobné maličkosti hýbu svetom. Čím viac sa usmievame, tým sa stáva svet lepším miestom.

Ďalej v rozhovore odpovedám na tieto otázky:

  • Na svojom webe Jakubeczova.sk ponúkaš pomoc a rady v troch oblastiach - sprevádzanie, koučing a terapia. Aký je medzi nimi rozdiel? Respektíve, čo môže Tvoj klient očakávať?
  • Monika, viem o Tebe, že si vyštudovala chémiu, potom si pracovala v oblasti obchodu a od roku 2006 si živnostníčka. Veľa ľudí túži pracovať samostatne a nie pre niekoho iného. Uživiť sa však ako živnostník je pomerne náročné. Pred jedenástimi rokmi, kedy si sa rozhodla ukončiť pracovnoprávny pomer a osamostatnila sa, si bola mama osem ročného syna. Nebála si sa? Nemala si obavy, že čo ak to nevyjde?
  • Vráťme sa k sladkým kyticiam. Bola si na Slovensku prvá, kto ich začal vyrábať. Kde vznikol tento nápad? Inšpirovala si sa zahraničím?
  • Napriek tomu, že sa Ti darilo, napokon si značku Sladké kytice predala. Prečo? Bola si nespokojná? Lákali ťa iné výzvy?
  • No a po kyticiach prišlo podnikanie v oblasti franchise konceptov. Prezradíš o tom viac?
  • Ale opäť si pri tomto druhu podnikania dlho nepobudla :) Niekto by to možno nazval, že sa neuspokojíš s tým, čo máš. Iný, že si cieľavedomá a máš rada výzvy. Ako to vidíš ty? Si na seba náročná?
  • Pracuješ prevažne z domu. Vyhovuje ti to? Nemáš niekedy potrebu byť ako ostatní a chodiť pravidelne do práce?
  • Vždy, keď sa s tebou stretnem, vyžaruje z teba pohoda, pokoj... Bola si vždy takto naladená? Alebo sa aj teba niekedy dotkla hektika pracovných dní, stres?
  • Monika, máš neskutočnú škálu pracovných aktivít. Od písania, po terapie až po tvorbu web stránok. Ako to všetko stíhaš? Choroba ľudí 21. storočia je "nedostatok času". Čím viac pracujeme, tým menej ho máme. Čo by si poradila ľuďom, ktorí stále nestíhajú a žijú v strese?
  • Blížia sa Vianoce - popraješ čitateľkám webu www.onavie.sk? :)

 

Celý rozhovor si môžete prečítať na stránkach Onavie.sk TU: www.onavie.sk/o-tebe-3586

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM