Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

V tomto roku ma čaká to, čo si zaumienim

Dosiahnem, čo si zaumienimPrvé dni každého nového roka začínam svojim osobným rituálom. Pracujem so svojimi snami a cieľmi. Napísala som už o tom niekoľko článkov, na konci tohto vám aj nechám link, ako presne spraviť to, o čom dnes budem písať.

Desaťročia používam termínový kalendár, kde si píšem okrem obchodných stretnutí aj také aktivity, ktoré musím v daný deň spraviť. Naučila som sa to v čase môjho aktívneho biznis pôsobenia a tento druh time managementu sa mi páči. Nemusím totiž držať v hlave dôležité veci, mám to v kalendári a pripomenie sa mi to v čase udalosti.

 

Napríklad:
Každý rok kupujem adventný veniec, no keď tesne pred Vianocami vynášame do bytu stromček a ozdoby, poviem si, že stačilo mi kúpiť len 4 sviečky a krásny veniec predsa mám...
Tento rok som si už ale napísala do diára, aby som si adventný veniec nekupovala, mám ho v pivnici. A tak to vypúšťam z hlavy a keď v novembri otočím listom v diári, bude mi tam výzva svietiť ako výstraha: adventný veniec je v pivnici, kúp len 4 sviečky.

A späť k rituálu na začiatku roka.
Tento môj minuloročný diár si cez novoročné sviatočné dni prelistujem a okrem toho, že si prepisujem do nového aktivity či udalosti, ktoré sa každý rok opakujú, tak si vypisujem na papier (alebo na to určený zošit) svoje dosiahnuté úspechy.
Je to veľmi, veľmi dôležité spraviť predtým, ako si začnete písať ciele na tento rok.
Prečo?
Lebo ak vidíte čierne na bielom (naozaj to treba napísať a nie len si to v duchu povedať), čo všetko ste dosiahli, urobili, vybavili, ši zariadili, oveľa smelšie budete písať ciele na tento rok.

Príklad:
Predvlani som nevydala ani jedno CD a tak som si na začiatku roku 2018 dala veľmi smelý cieľ, že do leta vytvorím tri nové meditačné CD. Bolo to odvážne, ale verila som, že to stihnem. Realita potom bola taká, že už v marci som mala hotových až 5 (päť) nových meditačných CD.

Sila spísania si reálnych, ale odvážnych cieľov je magická.
Ja si ich vo forme afirmácií prepisujem na koniec svojho diára, aby som to mala stále po ruke a mohla si ich čítať každý deň. Dokonca si ich aj odfotím do mobilu a keď mám voľnú chvíľu (napríklad v čakárni u zubára), tak si ich čítam.

Ako z cieľov spraviť afirmáciu?

Napríklad:

  • Cieľ: Zabezpečiť si vlastné bývanie
  • Afirmácia: Bývam v krásnom, trojizbovom byte v pokojnej a bezpečnej časti mesta ….. (presný názov mesta)
  • Cieľ: Schudnúť 10 kg
  • Afirmácia: Mám krásnu postavu. Som šťastná a zdravá.
  • Cieľ: Nájsť si partnera
  • Afirmácia: Žijem v láskyplnom, šťastnom a harmonickom vzťahu s milujúcim partnerom.


Cieľ bez termínu je len sen... ale v tomto prípade je cieľ zadaný na tento rok, čo je v poriadku.
No afirmácia má väčšiu silu, keďže je to prehlásenie v prítomnom čase, ako by sa to už stalo. Sebe, mozgu aj univerzu vysielame tým informáciu, že tomu veríme, že chceme a očakávame, že je to tak.... a práve preto sa to aj splní. No a hlavne z toho dôvodu, že sa naše prosby plnia, musíte veľmi obozretne písať a hovoriť, čo si prajete. Lebo vesmír vám dá presne to, o čo žiadate a vy sa potom budete čudovať, že veď nie takto ste to mysleli :-)

Príklad:

  • Cieľ: Chcem prácu, ktorá ma baví.
  • Realita: získate prácu, ktorá vás na začiatku bude baviť, ale nevyžijete z nej a potom vás aj prestane baviť... Preto afirmáciu musíte napísať presne:
  • Afirmácia: Mám prácu, ktorá ma baví, napĺňa a prináša a finančné uspokojenie. Každý mesiac mám väčšie príjmy ako výdaje.

 

A ešte jeden typ:
Hlavné a najdôležitejšie svoje ciele, ktoré sú celoživotné, resp. ktoré dlhodobo chcem mať v živote som si nahrala ako zvukovú stopu a púšťam si to z mobilu pred spaním, alebo po zobudení. Sú to vety vo forme afirmácií a trvá to 4 minúty. Krásna uspávanka či povzbudenie na začiatku dňa :-) Odporúčam, je to naozaj veľmi dobrá sugescia.


Okrem spisovania cieľov si robím na začiatku roka aj nástenku snov. Na tom vlaňajšom som mala okrem iného napísané: 2018 je MEGA úspešný rok. Prekonáva všetky moje najsmelšie sny!
A veru, stalo sa tak.

Na tento rok som ten nápis zmenila na
2019 je najúspešnejší a najšťastnejší rok môjho života.
A viem, že to tak bude...

Ako vyzerá nástenka snov?
Buď v počítači, alebo na A4 papier nalepíte obrázky, alebo napíšete heslá, ktoré vás v danom roku budú motivovať, resp. ktoré chcete dosiahnuť. Po náročnom transformačnom roku 2017 som si na vlaňajší rok dala na nástenku okrem iného aj slovo „trpezlivosť“. A vždy, keď som sa dostala do situácie, kedy som predtým riešila „pomalosť“ iných, len som sa hlboko nadýchla a povedala si v duchu: Monika, učíš sa trpezlivosti... A veru, mám pocit, že som dokázala aj spomaliť, aj zostať vo svojom strede, keď išlo a hru na trpezlivosť. Naučila som sa to, prešla si skúškami a teraz mám pocit, že som v ešte väčšej pohode :-)

Na nástenku snov si dávam obrázky, ktorých význam poznám ja, no súvisia s mojimi cieľmi a tým, čo chcem dosiahnuť, či udržať vo svojom živote. Napríklad, ak som doteraz chodila do fitka, tak som si na nástenku pridala obrázok z fitness centra, lebo si chcem udržať kondičku aj pravidelné návštevy fitka.
Ak potrebujete pomoc, ako si pripraviť nástenku snov, na internete nájdete veľa obrázkov pre inšpiráciu (pod názvami nástenka snov, nástenka vízií, nástenka prianí, vision board).

A teraz už poďme na spísanie cieľov. Presný postup som publikovala v článku:

Ako spísať svoje ciele na začiatku roka


Odporúčam ešte tieto súvisiace články:


Sny, ciele, úspechy a umenie byť vďačný


Ako ľahko som si našetrila na vianočné darčeky


Prajem vám nádherný, šťastný a úspešný rok 2019 a potom aj všetky ďalšie roky :-)
S láskou
Monika Jakubeczová

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM