Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Keď radí miliardár, oplatí sa počúvať

Jack Ma - Alibaba GroupNatrafila som na video, kde bol rozhovor so zakladateľom a majiteľom Alibaba Group (Alibaba.com), s miliardárom Jack Ma, ktorý je považovaný za najbohatšieho Číňana.
Jeho spoločnosť zamestnáva 34 000 ľudí a cez webové stránky majú 500 000 užívateľov. Páčila sa mi jeho prednáška a tak som si niektoré myšlienky zapísala.

Video nie je prepísané doslovne, uvádzam len najsilnejšie vety a odkazy:

Neobávaj sa! Všetky chyby, ktoré spravíš, znamenajú pre teba príjem.

Odporúčanie Jacka Ma mladým ľuďom, ktorí chcú podnikať:

  • Vek do 20 rokov

Do svojho 20-ho roku sa uč – a dobre. Staň sa vynikajúcim študentom. Ešte neinvestuj, radšej zbieraj skúsenosti.

  • Vek: 20 – 30 r.

Pred svojou tridsiatkou nasleduj niekoho. Maj vzor. Pracuj v malej firme, kde získaš skúsenosti. Vo veľkej firme sa učíš procesy výroby, stávaš sa súčasťou kolosu. V malej sa učíš snívať a vášnivo nasledovať svoje ciele. Naučíš sa aj veľa vecí robiť naraz.

Ako 25 ročný sprav dostatok chýb a nestresuj sa. Padneš, tak vstaň. Znova padneš, tak znova vstaneš. Nerob si starosti, užívaj si život (užívaj si šou).

  • Vek 30 – 40 r.

Medzi 30-tom a 40-tom veku jasne musíš vedieť a chápať, že pracuješ pre seba – ak sa naozaj chceš stať podnikateľom.

  • Vek 40 – 50 r.

Medzi 40 a 50-tom veku musíš robiť také veci, v ktorom si naozaj dobrý. Nezačínaj nové veci. Už je neskoro. Možno sa staneš úspešným aj s novými aktivitami, ale pravdepodobnosť neúspechu je veľmi vysoká. V tomto období sa teda koncentruj na svoje silné stránky.

  • Vek 50 – 60 r.

Vo veku medzi 50 a 60 investuj do mladej generácie, pretože oni to vedia lepšie, ako ty. Pracuj pre nich, podporuj a povzbudzuj ich. Povedz im, že sú dobrí.

  • Vek nad 60 r.

Keď už máš nad 60 rokov, využívaj čas pre seba. Užívaj si život, už je neskoro meniť...

 

Na otázku, či niečo oľutoval, odpovedal, že áno, a dokonca veľa vecí oľutoval. Napríklad, nemal byť toľko v médiách. Keby nebol mediálne známy a neprednášal by toľko, mal by viac času na svoju rodinu. Povedal tiež, že ho ľudia vidia rôzne: pre niektorých som úspešný a bohatý, iní ma vidia hrozného a chudobného. Upozorňuje, že každý je tvorcom svojho osudu.

Jeho ďalšie odporúčanie:

Nemysli na ľútosť (neľutuj, čo si spravil). Predstav si, že máš pred sebou 10-20 rokov. Tak ich využi najlepšie ako vieš. Užívaj si život.

Zdroj videa: Facebook

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM