Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Ako ľahko som si našetrila na vianočné darčeky

SporenieSlovíčko sporiť je v dnešnej dobe pre niektorých ľudí buď strašiakom (odkladať z toho mála, čo mám?), alebo už má k nemu averziu kvôli tomu, že je sústavne atakovaný poisťovacími agentmi. Niektorí zas tvrdia: nesporte, zarábajte! Nuž, všetko má svoje dôvody, výhody aj nevýhody a ani to nechcem teraz rozoberať. Rozhodla som sa s vami podeliť o úžasnú skúsenosť, ktorá mňa samú prekvapila aj potešila. Ako si s ľahkosťou našetriť na vianočné darčeky.

Pred rokom som našla na internete tabuľku-kalendár s popisom, že ka každý týždeň odložíte toľko eur, aký týždeň sa práve píše, na konci roka budete mať 1378 Eur. Tabuľka je v dolároch, ale to asi nikoho neruší:

Sporenie

Zapáčilo sa mi to a rozhodla som sa vyskúšať túto formu šetrenia. Tabuľku som si dala na nástenku a ledva som čakala, aby ubehol týždeň, aby som tých pár eur vhodila do sporiteľničky. Nuž, takto som sa cítila asi tak do jesene, kým boli sumy malé (ja som sa rozhodla odkladať násobky, nie len sumu uvedenú v popise). Koncom roka som už odkladala len sumu, ktorú som uznala za vhodné, dokonca niekedy ani cent.

A aj keď tento spôsob bol nepraktický, natoľko ma inšpiroval, že som tabuľku prerobila a začala ho od nového roka používať inak.

Upravenú tabuľku na sporenie môžete využiť dvomi spôsobmi:

  • určíte sumu, ktorú chcete/môžete týždenne odkladať, a tú potom naozaj odložíte a zapíšete.
    Alebo naopak:
  • poviete si, že na konci roka chcem mať našetrených 4000 Eur a preto musím týždenne odložiť 77 Eur.

Tabuľka vám bude pomáhať sledovať vaše úspory.

Popis
Každý týždeň zapíšte tú sumu, ktorú vložíte do kasičky a do druhej kolónky napíšte sumu, ktorá bude po sčítaní peňazí v pokladničke.
Napríklad:

SporenieToto sporenie môžete brať "vážne" a naozaj si odkladať na štúdium dieťaťa, či iné dôležité ciele, alebo len tak zľahka, bez stresu, pre radosť, a na konci roka zistíte, že to geniálne funguje. Vtedy to budú ako nájdené peniaze, ktoré môžete využiť buď na vianočné darčeky, alebo silvestrovskú zábavu.

Ak máte záujem o tabuľku, aj keď s anglickými názvami mesiacov, môžete si ju stiahnuť z tohto linku (otvorí sa v novom okne).

Prajem vám radosť z peňazí!
Monika

PS: Ak niekto má čas, dá si tú námahu a vyrobí tabuľku so slovenskými názvami mesiacov a chce sa s tým podeliť aj s ostatnými, radosťou to vypublikujem tu, v tomto článku, ak mi to pošle na adresu monika/zavináč/jakubeczova.sk  Ďakujem/e.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM