Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Sny, ciele, úspechy a umenie byť vďačný

LístočkyKaždý rok začínam spísaním svojich cieľov. Naučila som sa, že ak si predtým zhrniem úspechy dosiahnuté za uplynulý rok, určím si smelšie ciele pre ten budúci. Raz som túto úlohu zadala na jednom koučingovom workshope a prekvapene som zistila, že veľa ľudí má problém dať na papier zoznam svojich úspechov. Je to smutné. Možno sa títo ľudia nemajú natoľko radi, aby sa ocenili a vážili, možno si neuvedomujú, že aj zdolanie drobných prekážok je úspech, alebo jednoducho nevedia, že to, čo spravili, je úžasný počin vhodný pochvaly.

Mám jednu skvelú pomôcku, ako to zvládnuť. Je vhodné začať od januára, no kedykoľvek tento článok čítate, začnite, nečakajte na koniec roka.
Predtým vám opíšem môj overený recept na vytýčenie si cieľov pre budúci rok:

1Spíšte všetko, čo sa vám podarilo minulý rok: na čo ste hrdí vy, o čom vám povedali vaši najbližší, že ste to zvládli, za čo boli na vás pyšní rodičia, deti či partner. Napíšte sem aj to, čo ste dosiahli tak, že ste museli prekonať isté prekážky, alebo sám seba.

2Ak už máte spísané všetky úspechy, AŽ POTOM začnite písať svoje ciele na ďalší rok. Na jedno posedenie napíšete toho isté množstvo, no potom tento zoznam môžete dopĺňať.

3Dopíšte aj zoznam vecí, čo ste veľmi chceli, no nepodarilo sa vám to v minulom roku. Následne to prehodnoťte a tie položky, na ktorých vám ešte stále záleží, napíšte do zoznamu cieľov pre ďalší rok.

4Vytvorte si afirmácie, pozitívne tvrdenia, aby sa vám ciele ľahšie dosahovali. Opakujte si ich a verte tomu, že to dokážete. Lebo platí:

Našu budúcnosť tvoria naše dnešné myšlienky!

A teraz pomôcka, ako budúci rok zrýchliť tento postup.

Pohľadajte doma EŠTE DNES sklený pohár alebo farebnú krabičku, kam budete hádzať počas celého roka malé papieriky, na ktoré budete písať svoje úspechy.

Môžete mať dva poháre:
Pohár s lístočkami
1. Jeden, do ktorého budete dávať lístočky s tým, za čo ste práve v tomto momente vďační.

Príklad 1.
Som vďačná za to, že keď som spadla zo schodov, nič som si nedolámala a vyviazla som len s odreninami.
Príklad 2. Som vďačná za zdravie mojich detí. (Poznámka po príchode zo školskej lyžovačky.)

Krabička2. Do druhého pohára budete pridávať lístočky s opisom vašich úspechov – malých aj veľkých.

Príklad 1
. Dokázala som povedať svoj názor svokre.
Príklad 2. Zložila som skúšky z angličtiny.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM