Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Ako mi pomohol PS:Digital zbúrať mylné presvedčenia o Facebooku

PS:Digital Tento článok by mohol mať veľa nadpisov. Napríklad:

Mať skvelých priateľov je tretia najväčšia hodnota po zdraví a milujúcej rodine
Zamestnanecký pomer neznamená, že ste menej ako podnikateľ
Reklama na Facebooku nemusí zrujnovať vaše účty v bankách
Sústredenie svojich aktivít do jednej oblasti prináša rýchlejšie (a) lepšie výsledky
Jednoducho: Ďakujem!

Ešte v januári 2015 som dostala ponuku od majiteľa reklamnej agentúry PS:Digital, Petra Šeba, že ak sa chcem naučiť spravovať svoje Facebook stránky, nech prídem k nemu na stáž na mesiac.
Bolo pre mňa absurdné, aby som pri všetkých mojich aktivitách hoci len deň vynechala, no v lete dozrel čas a dvojtýždňovú dovolenku som vymenila za prácu a vzdelávanie zároveň.

Najväčšie obavy som mala zo zmeny režimu môjho času. Asi 30 rokov (s malými prestávkami) chodím spávať okolo jednej až tretej hodiny v noci a vstávam o 9,00h. Raňajšie vstávanie o 5,30h. bolo jediným nepríjemným prvkom, no všetko ostatné, čím som počas týchto dvoch týždňov prešla či získala, vysoko prevážilo pomer plusov a mínusov. Ak by som chcela popísať všetky moje dojmy, vznikla by z toho malá kniha. Bola som celý čas unesená. Aj z nových informácii, ale aj z ľudí, ktorí ma zasväcovali do tajov Facebook reklamy.

Niekoľko AHA zážitkov z tejto stáže.

  • Facebook reklama, ak ju robíte správne, vôbec nemusí byť drahá.

Naozaj som bola skalopevne presvedčená, že za viditeľné výsledky musím vliať do FB reklamy neskutočne veľa peňazí. V PS:Digital ma naučili robiť kampane a spravovať svoju FB stránku tak, že som dokázala vytvoriť úspešnú reklamu s 5 centovým klikom. Pri testovaní som minula priemerne len 2,80 eur za deň a naučila som sa tiež, ako analyzovať a optimalizovať priebežné výsledky. Za toto krátke obdobie sa mi zvýšil predaj tovaru a narástol počet fanúšikov stránky.

  • Pomocou Facebooku dokážem osloviť veľmi presnú cieľovú skupinu.

Napríklad, ak ponúkam exkluzívne dovolenky do Paríža, môžem vyselektovať a nastaviť reklamu len pre tých užívateľov Facebooku, ktorí plánujú svadbu (a tým aj svadobnú cestu), resp. z rôznych iných dôvodov túžia ísť do Paríža, no zatiaľ sa tam nedostali. Sociálne siete, Google a iné médiá o nás majú neuveriteľné informácie a keď viete ako ich použiť, dokážete svoje produkty a služby ponúknuť presne tým ľuďom, ktorí ich ocenia, že vás (vďaka reklame) našli. Takto získate aj vy (ušetríte) a získajú aj ostatní, lebo neotravujete reklamou tých, koho vaše produkty nezaujímajú.

  • Zameranie sa len na jeden segment vytvára excelentných odborníkov.

PS:Digital je digitálna reklamná agentúra, ktorá ponúka celé portfólio digitálnych marketingových služieb (okrem Facebooku a iných sciálnych sietí aj Instagram, Google seach, analytiku, tvorbu bannerov, návrhy webov a podobne). Stávajú sa tak dokonalými odborníkmi, čím pri reklamných kampaniach šetria svojim klientom peniaze.
Pochopila som, že ak mám len čiastkové informácie a z dôvodu šetrenia si začnem tvoriť sama FB reklamu, robím presný opak. Neušetrím, ale zbytočne vyhadzujem peniaze. Špecializovaná agentúra mi na základe svojej odbornosti dokáže priniesť lepšie výsledky za menej peňazí, resp. vďaka bohatým skúsenostiam mi vie poradiť s celým projektom (nielen aktuálnou kampaňou).

  • Byť zamestaný nie je tragédia.
  • Existujú zamestnania, kde človek rád chodí a miluje svoju prácu.
  • “Google feeling”, resp. atmosféru na pracovisku a’la Google – je možné zažiť aj na Slovensku.

Neviem, či sa mi podarí hodnoverne opísať atmosféru na pracovisku v PS:Digital, asi sa to ani nedá, treba to zažiť. Peťo Šebo dokázal vytvoriť veľmi príjemnú, rodinnú atmosféru, kde sú všetci milí a ochotní, a aj keď má každý svoju prácu, sústavne si pomáhajú. Vzájomná podpora a zdielanie informácii im umožňuje odborne rásť – na individuálnej ale aj firemnej úrovni.
Až ku koncu mojej stáže som si uvedomila, že všetci sú až tak mladí vekom, že by som im mohla byť aj matkou. Napriek tomu mi to niekdy nedali najavo. Ľudia v PS:Digital sú proste senzační!

Počas svojej praxe som vystriedala niekoľko zamestnaní: v menšej rodinnej firme, ale aj v nadnárodných korporáciách. Nikde som podobnú atmosféru nezažila. Som sama sebe paňou presne 9 rokov a nevedela som si predstaviť, ako budem znášať pravidelné ranné vstávanie, cestovanie a “zamestnanecký” štýl života, aj keď som bola len hosťujúcim členom tímu. Najväčší AHA efekt z tohto pohľadu bolo pre mňa práve v tom, že byť zamestnaná nemusí byť utrpením.

Ak dnes podnikáte a máte finančné problémy, no myslíte si, že zamestnať sa by bol pre vás krok dozadu, dnes už smelo môžem tvrdiť, že je to len mylné presvedčenie. Ak nájdete dobrú firmu s perfektným šéfom (ten je totiž tvorcom a garantom úžasnej atmosféry na pracovisku), a samotná práca vás bude baviť, potom zamestnanecký pomer môže byť skvelé riešenie aj pre podnikateľov, ktorí sa dostali do (finančných, alebo iných) ťažkostí.  Nie je problém priznať si neúspech, zlyhaním je to, ak hrdosť človeka nedovolí pokorne hľadať vhodné riešenie aj mimo biznis sveta.

A prečo prirovnávam atmosféru v PS:Digital k práci v Google?
Lebo to tak úprimne cítim. Fotografie možno napovedia:

Takto vyzerá porada. Žiaden stres, či rovné chrbáty na nepohodlných stoličkách.

Porada PS:Digital

Miestnosť na porady, rozhovory a relaxáciu sa volá detská izba. Pravidelné firemné raňajky sú tiež tu.

Raňajky PS:Digital

Brainstormingy sú pomerne často. Či len rýchle vyjadrenie názorov, alebo vážna tvorba veľkých akcii, vždy sa to deje v skupine. Každý názor je dôležitý, a väčšinou sa výsledné kreatívne riešenia poskladajú práve z nápadov viacerých ľudí. Úžasný príklad necentralizovaného riadenia. Peťo, si skvelý šéf!

Brainstorming PS:Digital

Fotografia z pracovného dňa: Dvaja z tímu začínajú hru Mortal Kombat X a keď jeden z nich “padne na bojisku”, odchádza do kancelárie pracovať a do detskej izby prichádza nový súper. Kto prehrá, vracia sa k svojim pracovným povinnostiam, víťaz pokračuje v adrenalínovom relaxe.
No títo ľudia neodchádzajú z práce v momente, keď “padla”. Pracujú dovtedy, kým treba a robia to bez stresu, nerovov a frflaní.

Relax PS:Digital


Nanuky sa rozdávali nielen na prednáške. Skvelý šéf, Peter Šebo myslí na svoj tím aj počas veľkých horúčav a prekvapí ho aj bez príčiny taškou plnou chladenej maškrty. Na fotografii sa začína prednáška – je celá v uvoľnenej atmosfére, no predsa na vysokej odbornej úrovni.

Nanuky PS:Digital


My máme radi psov, povedal mi Peťo, keď som sa ho pred stážou pýtala, či môžem prísť aj so svojou fenkou, lebo ju nechcem nechať na celý deň doma samú.  Ako vidíte na fotografii, nie je problém mať na pracovisku ani psa, či dokonca viacerých psov. Fenomenálny prístup, ktorí ocenia najmä majitelia domácich miláčikov.

Psy PS:Digital


Domácky pripravená torta a darček od kolegov poteší každého, kto má sviatok. V auguste (počas mojej prítomnosti) to bola Lula ☺

Lula narodeniny - PS:DigitalPrečo som napísala tento článok v takejto forme?

  • 1. Verím, že niekomu to môže práve v tomto období pomôcť, keď sa rozhoduje, či ešte potiahne svoje upadajúce podnikanie, alebo sklonenou hlavou sa vyberie hľadať prácu. Týmto ľuďom odkazujem, že netreba sa cítiť menejcenne, smelo vykročte a nájdite dobrú firmu. Ak budete vykonávať dobre svoju prácu, budú si vás tam vážiť a nikoho nebude trápiť, že vám podnikanie nevyšlo. Len ten nerobí chyby, kto nič nerobí.
  • 2. Chcela som zverejniť svoje mylné názory na Facebook reklamu, lebo viem, že s tým nie som sama. Odkazujem tým, ktorí sa doteraz báli FB reklamy, alebo si mysleli, že je to veľmi drahé: ak sa zveríte do rúk odborníkom, Facebook vám dokáže priniesť vytúžené výsledky bez veľkej finančnej trhliny na účte.
  • 3. V neposlednom rade som chcela podať report, resp. verejný feedback celému tímu PS:DIGITAL.

Verejné ďakujem patrí celému tímu mladých ľudí, ktorí mi nezištne pomáhali a svoju prácu spomaľovali, alebo odkladali, len aby mi vysvetlili (často aj opakovane), čo, prečo a ako funguje. Robo, Lula, Martin, Katka, Ozzy, Juraj, Veron, Kuxo a Chris ste skvelí a s láskou v srdci budem na vás spomínať!
V neposlednom rade ďakujem Peťovi Šebovi za túto úžasnú pomoc a podporu. Veľmi si to vážim! Prijať stážistku, o ktorej vie, že určite nebude jeho zamestnancom, odovzdať jej celé know how a tým zasvätiť do tajomstiev takú podnikateľku, ktorá funguje v podobnej oblasti, hovorí o veľkosti človeka. Si ozajstný kamarát a som vďačná osudu, že Ťa môžem poznať. Ďakujem Ti za všetko!

Sledovať túto skvelú firmu môžete cez FB stránku tu: www.facebook.com/psdigital.sk

Monika z PS:Digital :-)

Monika v PS:Digital

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM