Kozmicka.sk

Nezmeškajte nové informácie a aktuálne či pripravované akcie. Bez čakania, okamžite na váš email.

Život je ako trojnohá stolička – časť 1.

Zdravie - vzťahy - peniazeSú múdrosti, ktoré pochopíme časom, po rokoch, alebo si len myslíme, že tomu rozumieme. Sú aj také pravdy, ktoré majú viac významov a AHA efekt sa dostaví vždy v čase, keď k ním dozrieme. O takejto múdrosti vám dnes budem rozprávať. V mojej prvej knihe (Prebudili ma anjeli), ktorá vyšla v roku 2013 mi anjeli odovzdali niekoľko zásadných učení. Jedna z nich bola, citujem:

Príklad s pohybujúcim sa kolesom. Chceme dosiahnuť pohyb, napredovanie.
Ak máme jedno koleso, treba ho nepretržite a rýchlo točiť, inak hrozí, že sa zvalí.
Ak máme dve spojené kolesá, stačí poháňať len jedno, druhé sa točí samo, aj keď sa takisto môžu zvaliť, ak ich prestaneme točiť.
Tri kolesá spojené do trojuholníka sú stabilné. Stačí točiť len jedno, budú sa točiť aj ostatné dve a nehrozí, že by sa konštrukcia zvalila. Dokonca je možné k týmto trom kolesám pridať ďalšie, ktoré budú ťahané bez toho, aby pôvodné tri stratili svoju stabilitu.

V knihe som to nerozoberala, napísala som k tomu len malú poznámku: Toto učenie má niekoľko hlbokých významov. Hovorí o spolupráci, o sile skupiny, o stabilite rodiny, o trojsvätosti, o spojení telo – duša – duch atď. Ak sa, napríklad, modlíme za niečie zdravie, naše prosby putujú do neba. Ak sa za chorého modlia traja ľudia, ich prosby sa znásobia.

Dnes sa pozrieme na túto pravdu z dvoch uhlov pohľadu.

Piliere pre šťastný a harmonický život

 

Zdravie - vzťahy - peniaze

 

Predstavte si trojnohú stoličku. Keď na nej chcete sedieť pevne, všetky jej tri nohy musia byť rovnaké, inak by ste sa prevrátili, alebo sa aspoň kymácať kvôli labilnej nohe.

Ak plocha na sedenie je harmonický a vyrovnaný život, potom tri nohy tejto stoličky sú zdravie, vzťahy a peniaze. Súvisia spolu, dokonca sú tak prepojené, že ak by sa jedna noha podlomila, narušila, alebo len skrátila, už strácate labilitu.

Ako súvisia?

  • ZDRAVIE

Ak sa mi nalomí zdravie, začínam sa cítiť nekomfortne, radosť zo života neviem prežívať, iskričky z očí sa stratia a čoraz viac ma zaťažuje bolesť, alebo strach z následkov choroby. Má to za následok, že sa začnem inak správať, možno viac šomrem, alebo prestanem sa venovať aktivitám, ktoré som spolu s partnerom, či s rodinou robila. Čím viac je moje zdravie podlomené, tým viac sa hádam s ľuďmi, tým viac sekírujem svojich blízkych a postupne sa narušia moje vzťahy. Ak som chorá, hoci len „jednoduchá“ chrípka, znižuje to môj výkon a neviem toľko pracovať. Ak je choroba závažnejšia, po dlhodobej PN-ke strácam aj príjem.
Narúšajú sa všetky piliere môjho života.

  • PENIAZE

Predpokladajme, že som zdravá a mám vyrovnané vzťahy, no zrazu stratím prácu. Nemám príjem a dlhodobo si neviem nájsť prácu. Alebo ak aj zarábam, ale oveľa menej, ako sú moje výdaje, nastupuje stres, ktorý sa usadí a pôsobí vo mne permanentne. Z čoho budem platiť šeky, z čoho nakúpim deťom oblečenie a podobne. Tento stres ma začne ničiť zvnútra (žalúdočné vredy, srdcové potiaže, zvýšený tlak a pod.) a vplýva na mňa aj zvonka tým, že sa neviem uvoľniť a pri každej drobnej príležitosti reagujem neprimerane. Ľudia v mojom okolí sa ma začnú strániť, lebo už nie som tá veselá baba, ktorú poznali a tak mi zostáva len rodina, ktorej najviac ubližujem tým, že v nich vidím buď dôvod, prečo musím zarobiť alebo z bezradnosti, lebo im neviem dať to, čo by si zaslúžili.

Ak by som bola muž, tento stres na mňa vplýva oveľa drastickejšie, aj keby som to neukázala navonok. Každý muž má v sebe zakódovaný program, že sa musí o svoju rodinu a blízkych postarať. Ak to kvôli peniazom nevie, doslovne ho to zožiera zvnútra – čo vplýva na jeho zdravie a možno sa stiahne do seba a menej komunikuje, alebo naopak, utieka sa k návykovým látkam, čím sa postupne búrajú aj vzťahy.

  • VZŤAHY

Predpokladajme, že mám skvelú prácu s dostatočným príjmom a som zdravá. No mám problémový vzťah s rodičmi, alebo si neviem nájsť partnera, alebo mám manžela, s ktorým už dlhšie neladíme, nevibrujeme, nerozumieme si. Ak mám aj milujúceho muža, o ktorom sa ale dozviem, že ma podviedol, narúša sa dôvera a vplýva to na náš ideálny vzťah. Ak mám skvelé manželstvo, ale s rodičmi si nerozumiem, trápi ma to. Ak doma všetko funguje, ale môj šéf, či priama kolegyňa ma dlhodobo terorizuje, postupne sa to začne u mňa prejavovať – stresom, únavou, depresiou. Nespracované negatívne vzťahy v našich životoch sa odzrkadlia na našom zdraví, čo má za následok zníženie výkonnosti aj v práci.

Ak si uvedomíme, že neexistuje dokonale šťastný človek na zemi (alebo vám klame), potom sa naskytá otázka, čo s tým? Oplatí sa vôbec žiť, keď aj tak sa vždy niečo nájde a stolička sa prevráti?

Ako každému, kto príde na terapiu a je na hranici apatie a vzdania sa a tvrdí, že aj tak to už nemá význam meniť a riešiť, hovorím: má pravdu. NEMUSÍ!
Nemusíme s tým nič robiť. Naozaj nikto nás nebude po smrti súdiť, ani nám nikto nebude vyčítať, že sme sa nesnažili. Jediný, kto bude zhrozený, budeme my sami. Tam hore, bez tela, pri rozšírenom vedomí uvidíme, že sme kopec času prevegetili. Telo starlo, ale duša sa nevyvíjala. Zbytočný čas, ktorý sme mohli využiť. Aspoň sme sa mohli snažiť, aspoň sme mohli zistiť, ako to neide, a možno raz by sme aj našli cestu, ktorá je pre nás správna.

Problém je totiž v tom, že ak svoju úlohu, ktorú si na tento život zadefinujeme pred narodením nesplníme, duša sa vracia do podobných situácií. Dokonca do horších, lebo si povie: aha, vtedy ma to asi nebolelo dostatočne, lebo som to nechala plávať. Musí ma to asi bolieť viac, aby som cítila, že odtiaľto vedie už len cesta nahor.

Ak toto pochopíme, od toho momentu sa budeme viac snažiť, alebo aspoň snažiť nezostať na jednom mieste, nenechať veci na „náhodu“ a neplynúť len tak bez vlastného pričinenia.

Teraz, keď už viete, že k šťastnému životu potrebujete mať harmonické vzťahy, prácu s primeraným príjmom a pevné zdravie, ustrážte si to, čo funguje, a hľadajte riešenia v tých oblastiach, kde to škrípe.

Vzťahy viete riešiť hlavne komunikáciou, resp. terapiou.

Zdravie môžete riešiť (okrem lekárskej, odbornej starostlivosti) aj edukáciou, čiže vzdelávaním, aby ste vedeli, čo je pre vaše telo dobré a čím mu už škodíte (strava, pohyb, pozitívne myslenie a pod.).

Peniaze sa dajú riešiť vždy. Peniaze naozaj sú. Ak neveríte, choďte sa pozrieť do hypermarketov a postavte sa k pokladniam v piatok poobede. A to ani nehovorím o šialených nákupoch pred sviatkami. Môžete ísť aj na letisko, alebo sa spýtať predavačiek v cestovných kanceláriách, či ľudia cestujú a kam.
Peniaze sú. Len možno treba vystúpiť z komfortnej zóny a naučiť sa robiť aj to, čo dnes neviem, alebo nazbierať odvahu a začať podnikať s tým, čo ma naozaj veľmi baví. Riešenia sú vždy, len sa netreba vzdať a treba si ísť zatým. Preto je množstvo motivačných kníh, aby pomohli. Preto existujú služby, lebo ak nemám vedomosť, ani chuť robiť marketing, tak to spraví niekto iný. A ak nič neviem, len chcem, nato slúžia konzultácie či koučing. Treba len spraviť prvý krok a peniaze sa naozaj začnú generovať.
Alebo naopak, ak ich niekto má, ale prichádza o ne, tak sa treba naučiť investovať, alebo múdro míňať :-)

Toľko som chcela k trojnohej stoličke. Ak to niekomu pomohlo, budem rada. Niekedy sa stačí pozrieť na veci z iného uhľa pohľadu a potom sa vie naštartovať aj sám.
Ak by niekto bol, kto to všetko chápe, ale môže získať pocit väčšej frustrácie, lebo si povie: chápem to všetko, ale čo mám robiť?, pre nich prinášam svoj osobný príbeh – a na konci možno budem vedieť pomôcť aj vám.

Dlhé roky som ľuďom vedela pomôcť v jednej oblasti: vo vzťahoch. Počas terapie duše sme riešili všetky možné vzťahy (partnerské, rodičovské, s deťmi, ale aj sami so sebou) a duša sa uzdravovala.
Bolo mi ľúto, že neviem pomôcť rýchlejšie uzdraviť fyzické telo a/alebo viac a rýchlejšie pomôcť pri možnostiach zárobku. Podnikanie mám v krvi, v období pred anjelmi som mala aj 4 podnikania naraz a bavilo ma to. Nes tieto vedomosti odovzdávam cez konzultácie a koučing, no priamo som ľuďom nevedela dať do rúk dlhodobú pomoc. Až raz, keď sa mi splnil sen, stal sa zázrak. Splnilo sa niekoľko vecí naraz. Hľadala som niečo sama pre seba, aby som popri mojej duchovnej práci ešte niečo mohla robiť – čo je zmysluplné, ladí to s mojim nastavením a je to aj finančne zaujímavé.

A vtedy sa to stalo.
Prišla mi do cesty príležitosť
, ktorú keď som rozoznala a následne meditáciou overila, ako zázrakom sa mi splnilo niekoľko prianí:

Odteraz viem pomôcť nielen sebe ale aj iným, aby mohli mať harmonický a šťastný život. Lebo im viem pomôcť nielen vo vzťahoch, ale aj v zdraví aj v peniazoch.

A aby som sa neopakovala,  nechávam tu odkaz na príbeh, ktorý som zdielala s mojimi čitateľmi, ktorí odoberajú novinky zo stránky Jakubeczova.sk
Ak newsletter ešte neodoberáte, odporúčam sa zaregistrovať na spodku tohto webu, následne potvrdiť svoj zámer: kliknúť na potvrdzovací link, ktorý príde na vami zadaný email.O tom, ako pomôcť uzdraviť aj telo aj zarobiť peniaze je informácia tu. (odkaz sa otvorí v novom okne)

O tom ako to všetko súvisí s operáciou môjho kolena si viete prečítať tu.  (odkaz sa otvorí v novom okne)


S láskou
Monika Jakubeczová

Pokračovanie o prirovnaní k trojnohej stoličke je v tomto článku
Život je ako trojnohá stolička – časť 2.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM