Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Život je ako trojnohá stolička – časť 2.

Duch-duša-teloTento článok je voľným pokračovaním tohto článku: Život je ako trojnohá stolička – časť 1.
Ak tri piliere harmonického života sú vzťahy, zdravie a peniaze, ako ešte môžeme dosiahnuť rovnováhu v našom živote? Čo vlastne znamená, že sme duch-duša-telo?
V predošlom článku sme si rozobrali, ako sa naruší harmónia v našom živote, ak nemáme v rovnováhe vzťahy, zdravie a peniaze. Môžeme sa na toto tvrdenie pozrieť aj z iného uhla pohľadu:

Stretávam sa s istou skupinou spirituálnych ľudí, ktorí chcú rásť duchovne, ale zabúdajú nato, že naše JA pozostáva z tela, duše a ducha. Určite ste už veľakrát počuli o tom, že telo je náš chrám, kde býva naša duša, no ruku na srdce, koľkí z nás myslíme nato zakaždým, keď jeme „zakázané jedlá“, alebo príliš dlho ležíme pred telkou?

O duši sa veľa dočítate na mojich článkoch. Liečiť ju viete terapiou, meditáciou a počúvaním intuície. Vaša duša vie oveľa viac, než váš človek (vedomé vedomie, logika, myseľ). Tento rozdiel zažijeme vždy počas hĺbkovej terapie, kde komunikujem priamo s dušou.
Intuícia, vnútorný hlas je práve príhovor vašej duše, Vyššieho Ja, alebo vášho anjela – povereného od vašej duše, aby vás viedol na správnej ceste.

No nestačí sa zaujímať len o zdravie duše, je potrebné liečiť aj zdravie myšlienok, aby aj náš duch (vyššie vedomie) rástol a zrel k múdrosti. Ak niekto odchádza z terapie, upozorňujem ho, že to, čo sme vyčistili na úrovni duše, musí si odstrážiť aj na úrovni mysle. Vedome je potrebné sledovať, kontrolovať a napravovať tie staré myšlienkové vzorce, ktoré potom vytvorili zvyky a rozladili rovnováhu duše. Tomu sa hovorí aj pozitívne myslenie. Je množstvo kníh, ako sa naučiť techniku pozitívneho prístupu. Áno, občas musíme priam bojovať s negatívnymi myšlienkami, ale vo väčšine prípadov stačí sa spýtať: ako by v tejto situácii zareagovala Láska? A veru, niekedy musíme odsunúť vlastné ego, aby sme mohli odpovedať alebo konať tak, ako by to najčistejšia, bezpodmienečná láska spravila.
Verte v dobro, očakávajte to najlepšie a myslite len pozitívne. Vtedy bude zrieť aj váš duch spolu s dušou. (Z mojich skúseností náš duch nie je vševed a tiež musí zrieť – ale je to moja pravda.)

Ako som už v prvej časti tohto článku písala, zdravé telo je tretí pilier harmonického života. Kým vás neskolí choroba, kým nestratíme niektorú funkciu tela (sluch, zhoršený zrak, možnosť pohybu, zlyhanie orgánov) hoci len dočasne, dovtedy si veľmi neuvedomíme, ako nám telo slúži. Postupne, ako duchovne rastieme, prichádzame do štádia uvedomenia, že naše telo je svätyňa.

Duch - duša - telo

V momente, keď prídete do bodu pochopenia, že svojim bytím slúžite, až s hrôzou zistíte, že ste sa dostatočne nestarali o svoj chrám. Ako môžem dokončiť svoje poslanie, ak miesto, kde moja duša býva, schátra? V prvom okamihu nastupuje pocit hlbokého smútku a strachu, no treba ho zmeniť a začať sa zaujímať o zdravie svojho tela.

Každú bunku svojho tela si predstavte ako malú tehličku vášho chrámu, domu, v ktorom bývate. Dobrá správa je, že naše fyzické telo sa každý rok obnoví. Bunky nášho tela odumierajú a vznikajú nové, a preto máme, napríklad, nové oči každých 48 hodín, úplne novú kožu po mesiaci, pečeň po šiestich týždňov, či celú kostru po troch mesiacoch. Ak máme zdravý duch, čistú dušu a hlbokú vieru, môžeme podporiť obnovu buniek, nášho tela aj pozitívnym myslením.
No bola by to detinská naivita myslieť si, že to stačí.
Môžem veriť, že v mojej záhrade budú kvitnúť nádherné ruže, ak zem sústavne polievam pesticídmi a uložím na ňu betónové kocky. A tak je to aj našim telom. Ak doňho pcháme jedy a nehýbeme sa dostatočne, veriť môžeme, no fyzické zmeny nemôžu nastať. Je to proti zákonom fyziky.

Milujte svoje telo, každú jej bunku a keď jete, pozrite sa nato, čo dávate do úst.
Prospieva to môjmu telu, mojim bunkám, alebo mi to škodí?
Hýbem sa dostatočne, alebo nechám moje bunky vegetovať?

Keď sa obnovuje telo, bunky si odovzdávajú informácie a nová bunka preberá programy od starej. Preto o 2 dni nebudete vidieť ostro, ak dnes nosíte okuliare. Preto psoriáza nezmizne ani po mesiacoch – ak s aktuálnou bunkou nič nespravíte, bude odovzdávať staré vzorce.
No ak začnete pridávať potrebné živiny, bunka sa postupne začne spamätávať a po čase si uvedomí, že tu sa niečo deje. Zo dňa na deň sa mení prostredie (vo vnútri aj mimo bunky), mení sa pohyb a tvorba energie. Podporí sa to myslením, impulzy z mozgu potvrdzujú, že zmeny sú trvalé a po terapii duše sa mení aj okolitá energia.

Skúste sa na svoje telo, na každú jednu bunku pozrieť ako na individuálnu bytosť. Viem, možno to preháňam, ale ak niečo sa narodí, žije a zomrie (ako naše bunky) a je to súčasť mňa, potom sa o to musím starať. Je to ako keby ste porodili dieťa. Tiež vzniká z vás, z vašich buniek. Asi zbytočná otázka: staráte sa o svoje dieťa? Veď ešte pred narodením si ho chránite, vyživujete a prihovárate sa mu. Takto si predstavujete aj svoje bunky, vaše telo.

Lebo raz, keď ho tu zanecháte a prídete do vyššej dimenzie, môžete ľutovať, že ste ho zanedbali. Lebo len kvôli tomu, že váš chrám nevydržal, nestihli ste dokončiť svoju misiu určenú na tento život. A možno kvôli pár rokom sa musíte znova vrátiť na celý ľudský život... určite to takto chcete?

A preto, ak ste už dnes chorí, hľadajte cesty a spôsoby, ako čo najskôr vyzdravieť: terapiou, zmenou myslenia a hlavne, uzdravením tela.
Ak dnes ste ešte zdraví, okrem čistenia karmických záťaží, ktoré si ťaháme z minulých životov (lebo žiadna duša sem nepríde len vegetovať) sa starajte o svoje telo - preventívne. Pohybom, zdravou stravou a vitamínovými doplnkami.
Ja ich tiež roky užívam a osud mi v poslednom období doviedol do cesty eko/bio/čisté, tekuté, širokospektrálne produkty bez všetkých alergénov a GMO zložiek. Ak nemáte svoje obľúbené výživové doplnky, odporúčam vám tie, ktoré užívam ja. Nájdete ich v eshope: www.MonikaJ.sk

Prajem vám zdravé telo, dušu aj ducha a nech vás anjeli stále nosia na rukách!
S láskou
Monika Jakubeczová

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM