Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Keď drahé kamene doslúžia, rozlúčte sa s nimi

drahé kameneAk sa zaujímate o drahé kamene, prípadne ich nosíte na tele ako náramok či prívesok, určite viete, že  ich treba občas čistiť a energeticky nabiť. No títo úžasní pomocníci môžu aj zomrieť, resp. dočasne doslúžiť. Vtedy vám už nepomôže ani čistenie, ani nabíjanie. Pozrime sa nato, ako rozoznať, kedy kameň doslúžil a kedy sa len vybil.

Keďže o čistení a nabíjaní kameňov je nekonečné množstvo informácií na internete a v odborných knihách, dovoľte mi o tom sa teraz nerozširovať. Dôležité je odsledovať čas, koľko a kde kameň používate. Je rozdiel, či ho nosíte neustále na sebe – v priamom dotyku s telom, alebo máte kameň položený na polici v miestnosti, kde sa menej zdržiavate. Prosím, určite si zistite, ako často musíte ten svoj kameň čistiť a nabíjať na slnku či mesiaci, aby ste nemuseli svoje kamene predčasne pochovávať.

Kedy kameň umiera a kedy sa s ním treba nadobro rozlúčiť?

Najjednoduchšie to zistíte tak, že sa vám náramok, či kameň, ktorý ste stále nosili vo vrecku stratí. On od vás jednoducho odíde, lebo ho už nepotrebujete.

2Podobný, no predsa trochu odlišný prípad je, ak sa vám kameň rozbije, pukne, či náramok roztrhne. Môže to znamenať dve veci:

1. Pôsobenie energií daného kameňa už nepotrebujete, vtedy potrebujete už inú kvalitu, iný kameň.
2. Drahý kameň sa naplnil, prebral od vás chorobu, či negatívnu energiu a už viac neunesie. Vtedy si zadovážte rovnaký kameň ale nový, čerstvý, nezanesený.

Áno, umenie je rozoznať, ktorý z možností platí vo vašom prípade. Ja v takýchto prípadoch postupujem veľmi intuitívne. Nosila som prívesok larimar, s ktorým som aj meditovala. Po čase som naňho zabúdala, jednoducho mi nenapadlo brať ho so sebou. A keďže som nevedela, či sa naplnil, alebo ho už nepotrebujem, v obchode som si našla ďalší larimar a precítila som, či ho potrebujem nosiť. Vnútorný hlas mi povedal, že ho mám zobrať domov medzi ostatné kamene, ale nemám s ním teraz pracovať. Verím tomu, že podobne vycítite aj vy, či stratený náramok alebo rozbitý kameň máte nahradiť iným, alebo tým istým...


3Rovnako intuitívna je aj tretia možnosť: kameň, či náramok je zdravý, stále čistený a pravidelne nabíjaný, no vy zrazu pocítite, že ho už nechcete nosiť, túžite po inom.

To sú prípady, kedy potrebujete silnejšie podporiť inú čakru, iné energie vo vašej aure. Napríklad, nosili ste ametyst (podpora siedmej čakry, duchovného nastavenia), no nečakane sa vám zapáči karneol. Ten so svojou červeno-oranžovou vibráciou chce podporiť prvú a druhú čakru, lebo možno aktuálne riešite vzťahové či finančné otázky.
V tomto prípade používaný kameň (ametyst) neumiera, treba ho len nanovo očistiť, nabiť a odložiť.


4Ak ste ešte nevideli, či neviete rozoznať, ako vyzerá naozaj prázdny kameň, priniesla som vám fotoukážky a príbehy ako mi zomreli moje kamene...

 

  • Náhla smrť - koral

KoralToto bola najčudesnejšia smrť kameňa, ktorú som doteraz zažila. Stalo sa to za jeden deň, priam v jednu hodinu. Obliekla som sa na isté vystúpenie do červena a tak som volila kameň nie podľa pôsobenia, ale podľa farby. Koral sa mi hodil.

Cez deň som zažila množstvo stretnutí, z čoho jedna hodina bola intenzívna, kedy som pracovala s väčším počtom ľudí (cca 100). Hýbali sme energiami, toky boli silné a podľa všetkého nielen odo mňa, ale aj ku mne, keďže neskôr som si uvedomila, že koral je aj ochranný kameň.

Keď som na konci dňa prišla domov, môj náramok bol taký vybitý a tak mŕtvy, že sa priam lepil. Nerozumela som tomu, dokonca som ho umyla saponátom, ale stále bol matný a lepkavý.

Vedela som, že je po ňom. V duchu som sa poďakovala za jeho ochranu a spolu s ďalšími som ho pochovala (postup na konci článku).

Ukážka: vľavo zdravý a vpravo mŕtvy koral

 

 

  • Postupný odchod - sugilit

SugilitTento náramok som začala nosiť veľmi intuitívne, pritiahol si ma. (Označuje sa ako kameň archanjela Michaela). Nosila som niečo úplne iné, náramok, ktorý som zbožňovala. Ako som vstala, prvé bolo, že som si ho natiahla na ruku a zložila len pred spánkom. A zrazu, v istý deň som a zahľadela na nádherný fialový náramok a povedala som si, že ho chcem nosiť (mala som ho už pripravený doma, náramky si sama navliekam).

Dva tenké náramky zo sugilitu som nosila asi 1-2 týždne, keď som si všimla niečo zvláštne. V tom období som riešila istú dlhodobejšiu situáciu, kedy som sa mala rozhodnúť, no rozum a srdce, mentálne a emočné telo hovorilo iné, aj keď duša presne vedela, čo má robiť. Bola som mierne rozkývaná, nenachádzala som ani odpovede anjelov. Vtedy ma sugilit pritiahol a ja som začala viac a viac vidieť, čo je pre mňa správne, kade mám kráčať a získavala som znova vnútornú rovnováhu.

A tak som si znova vyhľadala charakteristiku kameňa. Citujem:
Sugilit vás učí, ako žiť v súlade s vlastnou pravdou. Dokáže nájsť odpovede na veľké otázky života ako „čo všetko ešte musím pochopiť?“.  Tento kryštál zasvätený láske chráni pred všetkými šokmi, traumami a sklamaniami. Dokáže tiež uľaviť od duchovného napätia.

A zrazu mi bolo jasné, prečo si ma tento prekrásny náramok pritiahol. Posilnil mi siedmu čakru a ja som dokázala načítavať vlastnú pravdu od svojho Vyššieho ja a hlavne, dostala som sa do rovnováhy.

Prešiel asi týždeň a ja som zbadala, že môj nádherný fialový sugilit zmatnel. Skúšala som ho čistiť, aj nabiť v drúze krištáľu, aj v drúze ametystu a potom pri splne, no už sa nedal zachrániť. Zomrel... doslúžil. Pomohol mi, no potreboval k tomu všetku svoju energiu.  S obrovskou vďakou som sa s ním rozlúčila...

Ukážka: vľavo zdravý a vpravo mŕtvy sugilit bez lesku


  • Kameň, ktorý liečením doslúži - malachit

MalachitMalachit je kameň archanjela Rafaela a je to náš rodinný priateľ. Mám ho doma vždy dostatočné množstvo, aj keď je pomerne drahý. Malachit používame doma roky. Robí s človekom zázraky: vyťahuje z nás chorobu.

Pred rokmi mal syn infekčnú chorobu, dlhé dni ležal v horúčkach. Dala som mu väčší kameň malachitu pod vankúš, no neskôr som si všimla, že ho stále drží v dlani. Po vyliečení bol zelený malachit skoro sivý, matný, mŕtvy.

Takto vyzerali aj moje malachitové šperky, ktoré som počas choroby nosila ja. U mňa sa nerovnováha energii prejaví väčšinou najprv v hrdle, a keď nepočúvam svojich majstrov a anjelov, tak na prieduškách. Nie je to často, ale ak už ochoriem, tak prieduškovo...

Vtedy sa obkolesím malachitom (okolo postele), dva si dám do dlaní (alebo jeden väčší do jednej dlane) a odkedy si navliekam náramky, tak aj náhrdelník a náramok z malachitu si nechávam na noc. Na obrázku vidno, ako sa zmení ich lesk potom, čo zo mňa vytiahli chorobu. Liečenie je väčšinou u mňa bez antibiotík, liečim sa pomocou homeopatík a malachitu.

Tu je ukážka zmeneného kameňa – vľavo zdravý a vpravo mŕtvy, matný malachit.


Malachit

 

 

Moje aktuálne kamene, náramky a náhrdelník pre prípad potreby. Malachit musí byť v pohotovosti stále :-)

 

 

 

Malachit

Malachit náhrdelník

 

 

 

Čo spraviť s prázdnymi kameňmi?

Pochovajte ich.

Ak si všimnete, že váš kameň zmenil farbu, vybledol či je matný, pôrovitý, prasknutý, alebo inak zmenil svoj vzhľad, nedržte ho už doma. Choďte do záhrady, alebo parku a pochovajte ho aspoň pol metra do zeme. Takýto kameň po rokoch naberie silu zo zeme a bude zas funkčný. Ja som sa s takýmito kameňmi rozlúčila nastálo, naschvál ich pochovávam na miesta, kde ich už nenájdem... Vraciam ich tam, odkiaľ prišli.


Ak máte záujem o drahé kamene, navštívte môj eshop, kde nájdete náramky, či kamene, ktoré sama s obľubou používam. (Náramky či náušnice v eshope vyrábam sama.)
Pozrite si aktuálnu ponuku na  MonikaJ.sk

 

S láskou
Monika Jakubeczová

 

.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM