Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Keď učiť sa k spiritualite nestačí...

Učiť sa spiritualite nestačíNa svojej ceste životom či ako terapeutka, alebo súkromná osoba sa stretávam s rôznymi ľuďmi a ich reakciami. Nie je nič krajšie, ako vidieť šťastného človeka, ktorý po prvej terapii, kde pochopil súvislosti a dôvody správania svojho blízkeho zmení zmýšľanie a začne všetkých ľudí okolo seba vnímať s porozumením. Jeho všetky vzťahy sa zharmonizujú a začne žiť v radosti, resp. smeruje k trvalému šťastiu.

Sú potom situácie, kedy sa akoby zbytočne rozprávam s človekom, mám pocit, že stena jeho skalopevného presvedčenia je nepriechodná. Určite žije aj vo vašom okolí nejeden takýto človek.

Spoznáte ho tak, že sa s vami rád rozpráva, nasáva od vás informácie, pritaká, dokonca hovorí o svojich spirituálnych skúsenostiach, no na činoch výsledok nevidno. Naďalej sa háda s partnerkou/partnerom, sekíruje svoje deti, kuje plány podrazu na kolegov, či znečisťuje prostredie... (a podobne).

Ak ste vibračne vyššie, takéto chovanie rýchlo odhalíte, no môže sa vo vás zapnúť automatický program pomoci. Najprv to môže byť nezištná pomoc, aby sa ten človek prebudil a konečne videl svoje pochybenia, no neskôr to môže prerásť aj do silného ega (ktoré si ale nikdy nepriznáme), kde si povieme, „ja som natoľko dobrá (silná), že toho človeka zmením“. Uveríme tomu, že našim poslaním je spasiť partnera, suseda, kolegyňu, sestru či kamarátku. Lenže ani sa nezbadáme, začneme zanedbávať seba. Odsúvame činnosti, ktoré robia radosť nám, začneme sa v myšlienkach viac zaoberať daným človekom, zrazu pocítime bolesť na duši, či dokonca na tele. Začneme sa kvôli nemu trápiť.

Energeticky sa deje to, že namiesto toho, aby ste vy potiahli hore dotyčného, začnete vibračne klesať vy.

Existuje hranica, kedy sa to dá zastaviť. Moment, kedy si uvedomíte, že vzťah s danou osobou vám škodí. Okrem intuície to môže byť aj signál tela, ktoré sa začne zrazu ozývať, napríklad:

 • kŕče v žalúdku (či iné tráviace problémy) – neviete stráviť jeho nezmenené postoje,
 • seknuté kríže – jednoznačný signál narušených vzťahov,
 • bolesť pliec, chrbta – beriete na seba príliš veľkú, či zbytočnú záťaž,
 • bolesť či zranenie nohy – kráčate už dlho smerom, ktorý nie je najvhodnejší,
 • bolesť, či zranenie ruky – šiahate tam, kde netreba,
 • bolesti uší či očí – nevidíte, že ho nezmeníte,  nepočujete svojich anjelov (intuíciu),
 • akákoľvek bolesť v oblasti hrdla – prestaňte už hovoriť,
 • a podobne.


Nejde o to, aby ste sa s daným človekom prestali stýkať, veď to môže byť inak milujúci partner, vlastné dieťa a podobne. V tomto článku chcem poukázať na prípad, ak máte kolegyňu, kamarátku, či inak fajn človeka vo svojom okolí,  ktorý sám svojimi slovami a názormi prejavuje ochotu učiť sa, no jeho činy bežia podľa starých vzorcov a vy ho chcete silou zmeniť. Nejde to. Nedá sa to. Nerobte to. Ak tento článok čítate, verím, že dokážete rozoznať tú časovú hranicu, kedy je ešte prínosné ukazovať mu smer, kade sa môže vybrať, ak chce niečo vo svojom živote zmeniť, ale potom treba spraviť dva kroky dozadu a nechať ho.
Viem, nie je to jednoduché pri vlastnom partnerovi či deťoch, ale spomeňte si, ako ste svoje deti učili chodiť. Držali ste ho, kým stál, ale keď sa pokúšal spraviť krok, museli ste ho pustiť, aby sa to naučil bez opory.

Ak to nespravíte, hrozí, že si daný človek zvykne na vašu energiu a začne z nej čerpať. Školským príkladom je kolegyňa, s ktorou sedíte v jednej miestnosti 8 hodín a keď jej to dovolíte, začne vás vyciciavať. Ona sa veľmi rada bude s vami rozprávať o duchovných veciach, bude sa pýtať, aj zaujímať, ale svoje správanie nezmení. A vaša naivita (ochota pomôcť), či ego (veď ja ju zmením) spôsobia, že sa dostanete do pasce. Napojí sa na vás a postupne vám bude odčerpávať energiu. A vy nebudete chápať, prečo kolegyňa kvitne a vy chorľaviete.

Aké je riešenie?

Otvorenosť. Akonáhle rozoznáte hranicu, kedy začínate cítiť, že viac dávate, ako dostanete, povedzte to. Pekne, pokojne ale jednoznačne.
„Milá Želmíra, rozprávame sa o tejto téme už mesiace, volala som ťa na niekoľko akcií, no stále si mala niečo dôležitejšie. Vieš, ja mám pocit, že už by som sa len opakovala a keďže ja nevidím zmenu u teba, asi nie som ja tá, ktorá by ti mala ďalšie informácie dať. Preto prosím nechajme tieto témy, venujem sa len práci, inak by ma to už vyčerpávalo a zdržovalo do práce. Ak sa ale rozhodneš prísť na najbližšiu akciu, rada s tebou pôjdem (rada ti termín zistím).“

Ak daný človek (kolegyňa, partner, kamarátka) bude nástojiť na tom, že ale ona cíti zmeny, tak jej dajte „úlohy“, ktoré viete zmerať.
„Ok, hovoríš, že ti pomáhajú naše rozhovory. Potom od dnes začni písať do jedného zošita denne 5 pozitívnych vecí, ktoré sa ti stali a za čo si vďačná. O týždeň si to to spolu pozrieme.“
Ak to spraví, dajte ďalšiu úlohu...a odmena bude, že získate novú, duchovnejšiu, lepšiu kolegyňu.
Ak to nespraví, máte dôvod prečo prestať s ňou komunikovať na túto tému...

Ak ani potom nebudete cítiť úľavu a stále budete mať pocit, že vás energeticky vycuciava, spravte radikálnejšie kroky vy. Meditácia na odseknutie energetických pijavíc (napríklad cez CD Stretnutie s anjelom), denne vytvárajte ochranný obal (CD Čistenie, liečenie, ochrana), alebo to môžete riešiť aj hĺbkovou terapiou (kontakt). Dôležité je, aby ste sa nenechali energeticky zneužívať, lebo najlepšom prípade nebudete vibračne rásť a v tom najhoršom: ochoriete, či vibračne klesnete.

Ak by tento článok náhodou čítala osoba, ktorá sa spoznala v spomínanej kolegyni, partnerovi a pod., potom vám s láskou odkazujem: Učiť sa duchovnu nestačí! Treba začať podľa toho aj konať.

 • Nájsť si čas na relaxáciu,
 • čistiť sa energeticky,
 • zmeniť slovník (ak zraňujete slovami),
 • upraviť myšlienky na pozitívne,
 • občas navštíviť skupinové stretnutia (meditačné, osobný rozvoj a pod.),
 • čítať duchovnú literatúru,
 • a hlavne prestať robiť tie aktivity, ktoré nie sú pre dobro všetkých zúčastnených.

 

S láskou
Monika Jakubeczová

 

.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM