Kozmicka.sk

Nezmeškajte nové informácie a aktuálne či pripravované akcie. Bez čakania, okamžite na váš email.

Svet očami ženy bez nohy

CestaPamätám si na naše prvé stretnutie. Mária prišla na meditačný deň a sedela blízko miesta, kde som stála. Celý čas sa držala svojej nohy, bolela ju. Ešte pred akciou sa ma emailom spýtala, či bude môcť sedieť, lebo pri meditácii neche ležať na zemi... Potom prešli skoro dva roky a dostala som email, kde okrem iného stálo:

 


... posledný rok bol pre mňa veľmi, ale veľmi náročný, či fyzicky, ale najmä psychicky.... V prvom rade som si to musela urovnať najmä v hlave to bolo to najdôležitejšie. Použila som všetko čo som vedela poznala a naučila sa. Prečítala som si znovu a znovu Tvoje knihy, niektoré state aj niekoľko krát po sebe. Na pomoc som si zobrala aj Františka Bardona, neobišla som ani José Silva.
….povedala som si žijem poslednú tretinu svojho života a nenechám si ju nikomu zobrať ani manipulovať, v živote nič nemusím, jediná vec ktorú musím - je umrieť!
Keď som sa dozvedela, že mi bude amputovaná i druhá noha - no nebolo to nič moc. Môžeš mi veriť robila som všetko čo bolo v mojich silách. Ležala som v nemocnici a čakala na verdik lekárov. Prosila, hnevala sa, plakala a nadávala na všetko a to riadne hnusne. A potom akoby bolo uťalo ráno som sa zobudila neskutočne kľudná, zmierená. V mysli mi všetko prebiehalo, všetky moje myšlienky, úvahy a výsledky z vyšetrení, moje prosby anjelom aj menovite Frabatovi, či Hermesovi Trismegistovi, či Božskéj Prozretelnosti - a bolo rozhodnuté! Prišla moja priateľka a dívala sa na mňa a povedala ako dobre vyzeráš si taká kľudná a nejaká iná.
Na všetko som bola sama ... ale mám v sebe obrovskú silu a odhodlanie...


A po čase som dostala email, ktorý ma znova dojal a vypýtala som si povolenie zverejniť jej príbeh. 
Mária napísala:

Čakám, že konečne dostanem svoju novú, trvalú nohu... zatiaľ mám skúšobnú a vychytávam rôzne   "muchy" aj s rôznymi boliestkami, ale verím, že život na mňa čaká. Možno som sa na chvíľu zasekla, ale svet sa nikde neponáhľa!  Nebojím sa toho, čo mi život prinesie - viem, že pokiaľ  žiadam bude mi vždy daná pomoc! Nedívam sa do minulosti, pretože minulosť je nenávratne preč  a nie je  možné nič z toho vrátiť, ale každý okamih prijímam, ako možnosť tvoriť, poznávať  niečo nové. Aj keď som bola občas  aj na dne /ale teraz už nie!/, nikdy neprestávam veriť zmysel všetkých dejov vo vyšší cieľ !
Myslím a som presvedčená, že som jedinečná a milovaná bytosť, ktorá na tomto svete má svoju špecifickú úlohu a svoje miesto. Som súčasťou  tejto zeme a vesmíru a všetko je tak ako má byť! A preto prijímam svoj život taký aký je a aký mi bol daný!  /aj keď niekedy to nie je ľahké/. Nesťažujem sa, len konštatujem. Viem, že každá negatívna skúsenosť trvá len istý okamih - čas, treba to len prečkať. Po katastrofe vždy vykukne slnko. Vždy!Neviem, či vôbec treba komentovať tento príbeh. Hovorí sám za seba. Cítiť silu osobnosti, silu človeka, ako zvláda naozaj hlbokú ranu osudu. Žena, ktorá stratí jednu, potom druhú nohu a k tomu ďalšie nepríjemnosti (choroby, problémy, atd.), ak sa napriek tomu pozerá na svet a na svoj život takto pozitívne a s vďačnosťou, tu už netreba viac slov...
Možno sa len zamyslieť nad vlastnými problémami, nad ktorými občas fňukáme...

Dodatok:
Nevychádzam z údivu z tejto ženy. Potom, čo som jej poslala článok na schválenie, znova som dostala dlhý email s oslavou života. Zo správy priam sršala nádej, viera, pozitívne nastavenie a radosť. Snáď mi Mária prepáči, ale tieto vety vyberám z jej správy a publikujem s jej dodatočným povolením :-)

  • ...vstávam dosť skoro, pretože mám dosť energie, aby som si zacvičila päť Tibeťanov a môžem sa pochváliť, ide mi to už celkom fajn...
  • ...uzatvorila som Obchod - určitú zmluvu s univerzom a veľmi sa mi to páči a mám už aj výsledky, hlavne čo sa týka môjho zdravia...
  • ...niekde som čítala, že netreba robiť malé kroky, ale veľké. A ak sa to nestalo za celý môj život, neznamená, že sa to nemôže stať v jedinej sekunde. A hovorím si: Včerajšok je minulosť, zajtrajšok je tajomstvo. Dnešok je DAR a preto si užívam každý okamih svojho života, pretože nikdy neviem, čo bude ďalej!...

Pani Márii aj takto verejne želám, aby tento stav mysle a pozitívneho nastavenia jej vydržal a aby jej cesta osudom bola vydláždená zázrakmi.
Mária, nech Ťa anjeli nosia stále na rukách!

A vám ostatným prajem podobne veľa lásky a vďačnosti za to, čo máme. nech vás príbeh tejto úžasnej ženy motivuje a dodá energiu, silu a nádej, že aj tie vaše problémy sa vyriešia...
S láskou
Monika Jakubeczová

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM