Novú webstránku nájdete na adrese:

 www.kozmicka.sk


 

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Eckard Strohm – o Atlantíde a liečení

Eckard StrohmRozhovor s Eckardom Strohmom:

Viete si predstaviť, že by ste sa mohli vrátiť do minulosti, pozrieť sa bližšie a hlbšie na niektoré udalosti a potom sa s týmito informáciami vrátiť do svojho súčasného života? Čo by ste chceli vidieť vy, čo by ste chceli zažiť, aby ste to potom mohli aplikovať v tom aktuálnom živote? Spoznala som človeka, kto takto cestuje a všetko, čo si prináša zo svojho putovania, odovzdáva ľuďom. Nezištne a s túžbou pomôcť. Je to svetoznámy nemecký liečiteľ, spisovateľ, médium, veľmajster a najvyšší mág: F. E. Eckard Strohm.

Prežiť hoc i len niekoľko hodín, či celý víkend s takýmto majstrom je dar. Mala som tú česť rozprávať sa s ním na rôzne témy.  Ako prvé som sa ho spýtala nato, čo sám vo svojej knihe „Učenie majstrov Atlantídy“ napísal: O staré poznanie Atlantídy sa stále zaujíma veľa ľudí, aby nová Atlantída mohla vzniknúť v nás. Čo tým vlastne myslel? Práve v tejto súvislosti mi rozprával o sebe a o tom, ako sa tvoria témy jeho seminárov:

Viete, mal som šťastie, že Boh mi dal schopnosti, o ktorých väčšina ľudí hovorí, že sú nezvyčajné.
Dostal som ich nato, aby som ich použil pre ľudí: liečebné, spirituálne, ale aj náboženské schopnosti. Atlantída bola vysoko vyspelá kultúra. Mala takú spiritualitu, ktorá bola z nášho pohľadu výnimočná. Mnohé z týchto vedomostí prešlo do ďalších kultúr a sú nám nápomocné, aj keď možno ľudia ani nepoznajú ich pôvod. Ja mám to šťastie, že sa pozriem, vidím a viem načo to je. Môžem túto informáciu zobrať, vytvoriť z toho seminár a dať to ľuďom. Tomuto hovorím znovupovstanie Atlantídy. Nejde o miesto – ostrov, ale z Atlantídy prinesené vedomosti, ktoré sa presadia do praxe a tak pomôžu ľuďom v každodennom živote.


Čím sa odlišuje od ostatných liečiteľov a majstrov?
Eckard Strohm to vidí takto:
Moja úloha pozostáva z toho, aby som ukazoval ľuďom cestu k Bohu. Niekto ide náboženskou cestou, niekto spirituálnou cestou - je jedno, ktorou, rozhodujúci je cieľ. Bohužiaľ v tejto dobe je príliš veľa ľudí, ktorí nemajú žiadne schopnosti ani vedomosti, napriek tomu hovoria o sebe, že sú majstri. Prebieha to tak, že niekto ide k reálnemu, ozajstnému majstrovi, kde sa niečo naučí a hneď to potom začne učiť. Lenže tieto vedomosti nestačia... Som na ceste spirituality 64 rokov. Informácie získavam priamo z Akasha kroniky a som šťastný, ak sú moji žiaci úspešní. Nechcem zadržiavať informácie len preto, aby som mohol zostať majstrom nad všetkými.

Samozrejme, zaujímalo ma, ako rozoznať kto je ozajstný a pravdivý mudrc a kto robí z duchovna len biznis.
Veru, dnes je to ťažké. Možno tak, ako sám Ježiš povedal: podľa dobrých plodov sa dá rozoznať dobrý figový strom. Čiže pozrite sa na to, čo dokážu jeho učeníci. Z toho sa dá rozoznať ozajstný majster.

Eckard Strom je liečiteľ, ale aj učiteľ. Za svoj život vytvoril okolo 70 druhov rôznych seminárov, ktoré všetky boli niečím výnimočné. Niektoré boli pre radosť záujemcov, ako napríklad "vidieť za veci", kde majster Eckard učil účastníkov ako nájsť odpovede na otázky, ktoré ľudia kladú z vlastných životov a chcú situácie pochopiť, no iné semináre sú súčasťou jeho úplnej univerzity spirituality. Sem patria napríklad témy liečiteľské alebo špeciálne, ako napríklad ako vedome zomrieť a vrátiť sa do života. Tento konkrétny seminár je vhodný najmä pre tých, ktorí sa boja smrti.

Každý zo seminárov ma nejaký vrcholový zážitok, ktorým prevediem účastníkov, no ja im ukazujem hlavne cestu, ako sa dopracovať k tomu vrcholu (zážitku, liečeniu a pod.). Potom je tam ale vytrvalá práca, ktorou si treba naučené veci osvojiť a „odpracovať“. Lebo dopracovať sa k tomu výsledku, ktorý ukazujem na seminároch vie každý. Ja to ukážem a oni s tým musia ale trénovať a praxovať. Trend je bohužiaľ iný: trend je zabávanie sa. Ľudia radšej idú a zaplatia hoci aj 600 Eur za deň, zažijú show, sú z toho úplne očarení, ale nič praktické sa nenaučia. Majú ale dobrý pocit zo zábavy. Aj ja by som to mohol robiť, ale potom by som nebol majster, ale divadelný herec.

Výsledky z praxe dôverne poznám. Ja sama som absolvovala Reiki aj AROLO kurz u jeho študentky, mojej učiteľky a kým som reiki trénovala, mala som výsledky. Ale keď som AROLO liečenie už neopakovala a neprenášala do praxe, zostal mi len certifikát...

Eckard Strohm a Monika Jakubeczová

 

Za rozhovor ďakuje
Monika Jakubeczová


Publikované súhlasom p. Eckarda Strohma

Viac o Eckardovi Strohmovi nájdete na stránke Rai-reiki.sk, www.eckardstrohm.sk a www.pozitivnevysledky.sk

 

Prejsť na pokračovanie  rozhovoru s E.S. - o depresii, únave a strese

Prejsť na tretie pokračovanie rozhovoru s E.S. - o spiritualite a vzťahoch

Prejsť na štvrté pokračovanie rozhovoru s E.S. - o ochrane a sile viery

Prejsť na piate pokračovanie rozhovoru s E.S. - Cirkev essénsko-kresťanská a zmysel života

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM