Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Ako dosiahnuť trvalé šťastie – checklist, kontrolný zoznam

kontrolný zoznamSom veľmi potešená, že vám môžem priniesť ďalší recept na dosiahnutie trvalého šťastia. Konečne je tu „checklist“, čiže kontrolný zoznam, ktorý ak budete odfajkávať, čo všetko sa už podarilo, tak sa postupne dostanete k pocitu sústavného šťastia a do života v trvalej radosti.
Voľakedy som si myslela, že tí, čo v tomto stave už sú, im je jednoduché o tom hovoriť, aby ste boli šťastní... ale recept „ako nato“ som ani ja dlho nenachádzala. Potom, keď už ten stav som aj ja dlhodobo preciťovala, nevedela som spísať kroky, ktoré zaručene dovedú aj vás k tomu, aby ste každý deň prežili v absolútnom šťastí.


A tak, keď som pri jednej meditácii dostala tento návod, okamžite som si sadla a napísala ho.
Je tu kontrolný zoznam, jednoduchý a zapamätateľný, nato, ako sa sledovať a čo robiť, aby ste sa do stavu trvalého šťastia dostali a udržali sa tam.

Stačí, ak budete vedieť, ktorá čakra s čím súvisí a potom už len odsledovať a prečistiť tie oblasti, kde tá harmónia ešte nie je úplná.

Tak sa na to pozrime:

1. čakra
Skontrolujte, aký máte vzťah k peniazom a hmotným veciam. Nakoľko sú pre vás dôležité veci, ako auto, dom rodičov, či ho zdedíte, alebo ktorému dieťaťu prepíšete svoj byt. Nakoľko cítite strach ak si spomeniete nato, či budete mať aj o mesiac výplatu. Čo pocítite, ak vám pes alebo mačka rozdriape novú sedačku. Hneváte sa na svoje dieťa, keď rozbije svoj nový bicykel?
Skontrolujte teda všetky svoje pocity a pripútanosť k hmote  - všetko, čo patrí k prvej čakre.

2. čakračakry
Pri druhej čakre si skontrolujte stav v závislostiach: sexuálne túžby a potreby tela. Nakoľko vás ovládajú návykové látky (alkohol, cigarety, soľ, cukor či množstvo jedla). Ako vyzerajú vaše vzťahy: koľko je tam ešte nenávisti, hnevu, žiarlivosti či iných negatívnych prepojení? Aké máte vzťahy s blízkymi ľuďmi? Aký máte vzťah sami so sebou? Čistite a odpúšťajte, aby vás okrem iného neboleli kríže, obličky alebo aby vás netrápili ženské choroby, či mužov prostata.

3. čakra
Pri tretej čakre sa zamerajte na váš vzťah k moci a k okolitému svetu. Nakoľko je pre vás dôležité, čo si o vás myslia iní? Skontrolujte, či náhodou vy nemanipulujete iných tam, kde ich chcete mať. Čo vaše ego? Kedy sa ozve a bojuje, kedy vám diktuje ako sa správať? A čo vaše strachy? Máte ešte nejaké? Kedy sa vám stiahne žalúdok, ktoré veci ešte neviete stráviť? Nad čím ešte chcete mať kontrolu alebo kde tú kontrolu strácate? Máte v sebe stres, že vy ste pod kontrolou, či ste manipulovaní?

4. čakra
Trvalé šťastie závisí nielen od toho, ako viete bezpodmienečne milovať a rozdávať sa, ale aj nakoľko viete prijímať lásku a uznanie. Vaša štvrtá čakra vás vedie k harmonizácii vzťahov, k láskyplnosti a udržaniu rovnováhy pri dávam-prijímam.
Znova sa zamerajte na na svoje vzťahy. Pozor, bude to drsné... lebo musíte skontrolovať svoju pripútanosť k svojim deťom, rodičom, ale aj k partnerovi. Možno je jednoduchšie začať analýzou vzťahov s kolegami, susedmi, širšou rodinou či priateľmi. Cesta k trvalému šťastiu vedie cez harmonické vzťahy. A samozrejme, cez láskyplné vzťahy s blízkymi – bez pripútanosti a bez potreby vlastniť ich. Láska je bezpodmienečná a nechce vlastniť. Ak milujeme, dokážeme pustiť od seba nielen naše deti, keď príde ich čas vyletieť z rodinného hniezda, ale aj partnerov, ak sa ich cesta odklonila od tej našej. Alebo aj keď vaše cesty sú spoločné, skontrolujte, či ste obaja v pohode, alebo je ešte niečo, čo treba vo vzťahu doladiť, upraviť, vyčistiť.

5.čakra
Pri piatej čakre viete skontrolovať, aké slová opúšťajú vaše hrdlo. Je možné, že niekoho zraníte tým, čo poviete? Hádate sa? Kričíte, alebo naopak, mlčíte a zadržiavate to, čo by ste mali vysloviť? Skontrolujte svoju komunikáciu nielen slovnú, ale aj písomnú. Taktiež sa zamyslite: používate slová prosím prepáč, ďakujem? Vyslovujete svoje pocity? Hovoríte sebe – aj keď len v duchu –  krásne slová? Ako komunikujete sami so sebou? Hovorievate si: ja krava, ja som blbý, odpadnem, ja som debil... Spoznávate sa? :-)

6. čakra
Tieto isté otázky si dajte aj v podobe myšlienok. Šiestu čakru vyčistíte ak vaše myšlienky budú pozitívne a láskyplné. Čo si myslíte o sebe? O ľuďoch vo vašom okolí? O svete a o Bohu? Aké máte názory? Odsudzujete a nálepkujete? Šiesta a piata čakra sú v tomto spojení tak ako štvrtá a piata. Čo  si myslím, to hovorím? A čo hovorím? Čo cítim, a na základe toho, čo komunikujem?
Kontrolujte svoje myšlienky, prehodnoťte svoje presvedčenia a postupne ich meňte za pozitívne, bez súdenia.

7. čakra
Aký máte vzťah k vyšším dimenziám, svetelným bytostiam a k Bohu? Naozaj, ale naozaj veríte, alebo by ste len chceli? Modlíte sa k anjelom či Bohu, ale neveríte, že vám pomôžu, vyliečia, dodajú, dovedú, usmernia? Ako často komunikujete smerom hore? Ako sa vnímate? Veríte, viete, že ste súčasť jednoty, že sme všetci Jedno? Alebo sa stále vnímate ako oddelené bytosti? Siedmu čakru viete čistiť meditáciami a vierou.


Absolútne úžasný návod. Ak budete sledovať tieto usmernenia (odkaz od anjelov), čistiť si čakry práve cez kontrolu chovania, myslenia a pocitov v jednotlivých oblastiach (čakrách), garantovane prídete do stavu, kedy šťastie a radosť budú integrovanou vašou súčasťou a už si ani nebudete vedieť predstaviť iný život.

Nech sa tak stane!

S láskou
Monika Jakubeczová

 

Ak si chcete skontrolovať čakry, tento zoznam si môžete stiahnuť a vytlačiť:

Kontrolný zoznam pre dosiahnutie šťastia (PDF dokument sa otvorí v novom okne)

 

.

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM