Kozmicka.sk

Nezmeškajte nové informácie a aktuálne či pripravované akcie. Bez čakania, okamžite na váš email.

Pravidlá nášho domu - odkaz našim deťom

Pravidlá nášho domuPo mojom vlaňajšom transformačnom roku plného emočných zážitkov som si chcela potvrdiť, či je naozaj všetko „vyčistené“, doladené a znova v dokonalej harmónii. Tento overovací test mi napadlo spraviť v tom momente, ako som našla upútavku na Arteterapeutický kurz skvelej Zuzky Medzay v Trnave. Vtedy som ju ešte nepoznala, ale intuícia mi kázala prihlásiť sa. A spravila som dobre!

O účinku terapie cez umenie (Arteterapia) sa dočítate na jej stránke (link na konci článku), no dnes by som vám chcela porozprávať o niečom inom.
Na jednej hodine tohto umeleckého večera u Zuzky sme dostali tému, kde okrem iného sme museli vytvoriť pravidlá nášho kráľovstva. Bolo to v čase, keď som sa deň predtým dozvedela, že v našej rodine náhle, v priebehu 4 hodín zomrela mladá mamička a zanechala dve malé deti.  Bol to šok pre celú rodinu a ešte som na sebe cítila tuhé objatie môjho dospelého syna, keď mi to oznamoval.

Takto "poznačená" som tvorila v ten večer a keď sme mali spísať zákony, ktoré platia v našom kráľovstve, automaticky som začala písať tie odkazy, ktoré by som chcela zanechať synovi, keby som ležala na smrteľnej posteli.

Určite by sa dalo spísať viac pravidiel, či odporúčaní, no ja som pociťovala potrebu napísať sedem odkazov, ktoré ak by môj syn dodržiaval, keby som už nebola v jeho živote a nemohla ho láskyplne viesť svojimi nevtieravými názormi, mohol by prežiť život, ktorý mu prajem.
Život, ktorý sa ja sama snažím žiť.Pravidlá nášho domu

1. Vždy sa usmievaj.
2. Pomôž, ak vidíš, že je niekto v núdzi.
3. Každé ráno začni s vierou v krásny deň. Buď šťastný!
4. Každý večer sa poďakuj za všetko, čo ťa stretlo. Buď vďačný!
5. Neposudzuj. Ži svoj život s ľahkosťou.
6. Maj sa naozaj rád!
7. Ak sa musíš rozhodnúť, polož si otázku: Čo by teraz spravila Láska?Z hry, ktorú sme na arteterapeutickej hodine „hrali“ sa stali pravidlá nášho domu, ktoré teraz visia na stene. Dala som to do záchoda, kde to bude mať aj môj syn na očiach pomerne často :-) a tak sa mu do podvedomia vryjú tieto programy.
Lebo keď už programujeme naše deti, keď im už dávame vzorce správania, tak nech to stojí zato...

S láskou vám odovzdávam toto posolstvo, možno vás to tiež osloví a spíšete svoje pravidlá vášho domu. A keď sa vám páčia tie naše, pokojne si ich požičajte :-)

S láskou
Monika

Link na web Zuzky Medzay

 

(Pravidlá stiahnete kliknutím na obrázok pravou myšou a vyberiete: Uložiť ako... alebo Uložiť obrázok)

Pravidlá nášho domu

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM